MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

8 липня – головне за день

09.07.2022   
ХПГ-інформ
«Виїжджати й вивозити рідних всіма доступними способами» вкотре закликала  жителів окупованих частин Херсонської та Запорізької областей віце-прем'єр Ірина Верещук; Україну захищають понад мільйон осіб; США ідентифікували щонайменше 18 російських фільтраційних таборів – коротко про важливе.

Фото: inform.zp.ua

• «Виїжджати й вивозити рідних всіма доступними способами» вкотре закликала  жителів окупованих частин Херсонської та Запорізької областей міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, передає УНІАН. «Зараз ворог використовую наших людей як живий щит», – заявила вона. Евакуація потрібна, щоб ЗСУ не наражали на небезпеку цивільне населення. «Наша артилерія повинна працювати, тому що деокупація включає збройне застосування сили, ми ж розуміємо це. Тому виїжджати й вивозити своїх рідних треба всіма доступними способами»,   –  пояснила Верещук. 

• Україну захищають зараз понад мільйон осіб, заявив міністр оборони Олексій Рєзніков.  «Мобілізовані у ЗСУ – до 700 тис. осіб, прикордонники – до 60 тис., Нацгвардія – до 90 тис., Нацполіція – до 100 тис. Сьогодні понад 1 млн осіб у формі забезпечують діяльність сектору безпеки та оборони», – удокладнив міністр.

•Волонтери передали в Ізюм ліки для онкохворих, інсулінозалежних та інші медикаменти. «Під час передачі гуманітарного вантажу, до якого також долучилися представники місцевої влади, не обійшлося без провокацій з боку ворога. З метою перешкодити даному процесу, російські окупанти здійснили артилерійський обстріл поблизу місця передачі, але на щастя ніхто не постраждав», – розповідають в Ізюмській міськраді.

• Сполучені Штати ідентифікували щонайменше 18 місць, створених росією для затримання та примусової депортації українських цивільних, повідомило видання New York Times із посиланням на заступницю голови місії США при ОБСЄ Кортні Остріан. Вона заявила, що російські чиновники за допомогою проксі-груп створили «фільтраційні табори» в школах, спортивних центрах і культурних установах на нещодавно окупованих українських територіях. «На даний момент визначено щонайменше 18 місць фільтрації по обидва боки українсько-російського кордону», – сказала вона, виступаючи в четвер перед членами організації, міжнародної групи моніторингу безпеки у Відні.

 Поділитися