Меню
• Події   • Російсько-українська війна
ХПГ-інформ, 15 липня 2022

Twitter та YouTube не видаляють російську пропаганду 

Інтернет-платформи не реагують на скарги українських користувачів щодо російської пропаганди та мови ненависті щодо українців, повідомляє Інститут масової інформації із посиланням на дослідження європейського Центру дезінформації (Disinformation Situation Center).

Інтернет-платформи не реагують на скарги українських користувачів щодо російської пропаганди та мови ненависті щодо українців, повідомляє Інститут масової інформації із посиланням на дослідження європейського Центру дезінформації (Disinformation Situation Center).

Українські посадовці позначили тисячі твітів, відео на YouTube та інший контент у соцмережах як російську пропаганду чи мову ненависті щодо українців. Однак компанії  не поспішають реагувати на їхні скарги та видаляти такі пости. 

Як ідеться в дослідженні, через це наративи кремля поширюються Європейським Союзом. Це може вплинути на рівень підтримки України в усьому світі.  .

«У перші місяці повномасштабної російської агресії [американські технологічні компанії США] були дуже активними, дуже зацікавленими в тому, щоб допомогти. Тепер вони уникають розмов з нами», – розповів заступник голови українського державного Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Микола Балабан. Він пояснив, що Facebook (Meta) та LinkedIn (Мicrosoft) продовжують комунікувати з Центром, в той час як  YouTube (Google) ігнорує листи від Центру дезінформації вже протягом двох місяців.

Центр дезінформаційної ситуації (Disinformation Situation Center) разом із українською стороною проаналізували ефективність модераторської роботи інформаційних платформ.

Як ідеться у звіті, минулого місяця понад 70% публікацій на YouTube та Twitter, що були позначені як мова ненависті щодо українців, так і залишилися у відкритому доступі, як і 90% акаунтів на яких було розміщено ці публікації. 

LinkedIn видалив менш ніж половину публікацій, позначених як російська пропаганда, що виправдовує війну. 

Facebook видалив усі 98 дописів, позначених як мова ворожнечі. При цьому багато акаунтів, на яких було опубліковано ці дописи, активні. 

На думку співавтора звіту Фелікса Картта, головного радника міжнародної некомерційної правозахисної групи Reset Tech, яка переймається проблемою відповідальності в соцмережах, що соцмережі ненавмисно ігнорують запити України: «Я не думаю, що це вияв злої волі з боку компаній. Річ просто в недостатніх ресурсах, недостатніх інвестиціях, недостатній підготовленості, а також у нестачі працівників, які володіють російською та українською мовами й орієнтуються в місцевому контексті». 

Комісар Євросоюзу з питань внутрішньої торгівлі Тьєррі Бретон, коментуючи звіт, наголосив, що існує потреба в жорсткому врегулюванні з метою притягнення технологічних платформ до відповідальності: «Російська інформаційна війна є справжнім вторгненням у наш цифровий простір. Наведені в ньому приклади ще раз показують, що великі онлайн-платформи вжили не досить заходів для захисту користувачів від цього вторгнення. Це має наслідки в реальному житті в усьому світі».

поширити інформацію

Подібні статті

• Російсько-українська війна

Права людини: ‘ідеальний шторм’

Чи очікує на нас у XXI столітті тріумф деспотизму та нові світові війни? Заява правління Міжнародної асоціації ‘Меморіал’ до Дня прав людини.

• Російсько-українська війна   • Події

За кібератакою на ‘Репортерів без кордонів’ вірогідно стоїть Кремль

Міжнародна організація ‘Репортери без кордонів’ (RSF) повідомляє про кібератаку, якої зазнала навесні цього року. Після кількох місяців розслідування вдалося встановити, що за злочином стоїть група хакерів, відома як ‘Callisto’. Відомо, що вона близька до російських спецслужб.

• Екологічні права   • Російсько-українська війна

Збитки українському довкіллю через війну РФ вже перевищили шість трильйонів гривень

Таку цифру озвучили у Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства України. При цьому ще наприкінці 2024 року екологічні збитки від повномасштабної війни РФ становили 2,78 трлн гривень.

• Російсько-українська війна

Три роки штрафного ізолятора

Саме стільки часу провів у ШІЗО бранець кремля активіст “Євромайдану” Володимир Якименко за останні вісім з половиною років полону. Наприкінці листопада його знову відправили до ізолятора, ще на п’ять місяців.



Про ХПГ
Хто миКонтактиРічні звітиПолітики ХПГ
Теми
КонституціяПолітикаВпровадження норм європейського праваПраво на життяКатування та жорстоке поводженняПраво на свободу та особисту недоторканністьПраво на справедливий судПраво на приватністьСвобода совісті та віросповіданняСвобода вираження поглядівДоступ до інформаціїСвобода пересуванняЗахист від дискримінаціїСоціально-економічні праваАрміяКримінально-виконавча системаПраво на охорону здоров’яПраво на освітуЕкологічні праваПрава дітейПрава жінокПрава шукачів притулкуГромадянське суспільство
Спецпроєкти
Психологічна допомогаРосійсько-українська війнаГолоси війниДокументування воєнних злочинів в УкраїніПравова допомогаОнлайн-бібліотекаДисидентський рух в Україні. Віртуальний музейІсторії свавільно засудженихГромадянська освітаДовідник юристаПроти катуваньПраво на приватністьГаряча лінія з пошуку зниклих безвісти