MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

15 липня – головне за день

16.07.2022   
ХПГ-інформ
Окупанти створили на Харківщині кілька фільтраційних таборів; у Святогірській Лаврі, яку постійно обстрілює російська армія, перебувають близько 600 мирних жителів; унаслідок російського ракетного обстрілу Дніпра сьогодні ввечері, загинули три особи – коротко про важливе.

Наслідки обстрілу Святогірської Лаври 4 травня, фото: Укрінформ

• Окупанти створили на Харківщині кілька фільтраційних таборів. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. «У нас є інформація про такі табори на півночі, на північно-східному напрямку. У нас є такі люди, які виїхали через Росію, далі через Європу і незабаром вони повернуться в Україну, будемо з ними спілкуватися для того, щоб дізнатися, як вони пройшли цей шлях. При виїзді у них були вилучені і мобільні телефони, і документи. Цей шлях дуже важко проходити. У фільтраційних таборах людей тримають по декілька тижнів, з’ясовують їхню та їхніх родичів приналежність до ЗСУ, правоохоронних органів», – розповів очільник Харківської ОВА. Окупованими залишаються 30% області.

• У Святогірській Лаврі, яку постійно обстрілює російська армія, перебувають близько 600 мирних жителів, заявляють в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони Укарїни. Більшість із тих, хто живе зараз в Лаврі, – паломники та місцеві мешканці, які шукали притулок від обстрілів. «Україна докладає максимальних зусиль до організації безпечного коридору для виведення цивільних та доправлення гуманітарних вантажів для монахів, що прийняли рішення залишитись на території Лаври, – йдеться в повідомленні. – …Щоб уникнути можливих провокацій, Україна готова долучити міжнародних посередників до процесу організації гуманітарного коридору».

• Унаслідок російського ракетного обстрілу Дніпра сьогодні ввечері, загинули три особи. Поранення отримали 15 осіб. Ракети влучили в одне з промислових підприємств Дніпра, а також ударили по  вулиці поруч із ним,  повідомляє голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко.

• У тимчасово окупованій Борівській громаді Ізюмського району Харківської області російський військовий шпиталь розмістили в колишньому приміщенні терапевтичного та дитячого відділень Борівської центральної лікарні. «Лікуватимуть поранених окупантів російські лікарі. Делегація медиків з рф вже приїжджала у Борову, оглядала будівлі та приміщення медзакладу, після чого почались підготовчі роботи», – повідомляє телеграм-канал Борівської селищної ради. Соціально-економічна ситуація в окупованій громаді дуже тяжка, йдеться в повідомленні: «люди залишаються без пенсій та зарплат, ціни на продукти харчування, засоби гігієни та ліки постійно підвищуються, немає мобільного зв‘язку та інтернету, у деяких населених пунктах відсутнє газопостачання, постійний контроль на блокпостах та присутність російських військових пригнічують та підсилюють відчуття небезпеки».

 Поділитися