MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Адвокату вдалось неможливе – підзахисну двічі виправдано у різних кримінальних провадженнях

20.07.2022   
Геннадій Токарев
Не секрет що в Україні частина виправдувальних вироків складає десяті долі відсотку від загальної їх кількості. За такої статистики очікувати виправдувального вироку, навіть за наявності підстав, майже марна справа, а отримати відносно однієї особи  два виправдувальних вироки є блискучим результатом.

Зараз уся увага суспільства направлена до подій на фронті та до наслідків військової агресії, але навіть в такий складний час у цивільному житті відбуваються  події, що заслуговують на увагу. Таким випадком можна вважати наслідки захисту особи в двох кримінальних провадженнях адвокатом Олегом Несіновим, що діяв, представляючи Харківську правозахисну групу.

Підзахисна – молода жінка, яка проживала в гуртожитку, працювала на договірних умовах,  виховувала маленьку доньку та доглядала за матір’ю з інвалідністю.

Невідомо, як вона потрапила в немилість поліції, але стосовно неї було відкрито два кримінальних провадження за нібито системний збут наркотичних засобів за місцем проживання.

Допитані в суді свідки-сусіди, як один підтвердили, що збувати наркотики в гуртожитку  таємно від сусідів неможливо, але вони таких фактів або ознак не бачили, позитивно характеризували обвинувачену.

В процесі захисту та застосування правильної адвокатської тактики  в обох кримінальних провадженнях адвокату Олегу Несінову вдалось довести, що  обвинувачення підзахисній є наслідком незаконних дій поліції.

Згідно з першим вироком від 15 листопада 2019 р. Самарського районного суду м.Дніпропетровська  (справа № 206/3379/18 провадження № 1-кп/206/88/19): «ОСОБА_1 визнати невинуватою, за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України та виправдати на підставі п.2 ч.1 ст.373 КПК України у зв`язку з недоведеністю вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення».    

Відповідно до другого вироку  від 23 лютого 2020 р. Самарського районного суду м.Дніпро  (справа № 206/2790/17 провадження № 1-кп/206/8/20): «Особа -1 визнати невинуватою, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України та виправдати у зв'язку з недоведеністю, що нею вчинене дане кримінальне правопорушення». 

Але на цьому боротьба за права підзахисної не завершилась, бо обидва виправдувальних вироки Дніпровським Апеляційним судом були скасовані, хоча обґрунтування таких судових рішень було настільки далеким від вимог закону і, відповідно, скасування вироків було настільки кричуще безпідставним, що адвокату не залишилось нічого іншого, як оскаржувати дії суддів до Вищої Ради Правосуддя.

Після повторного судового розгляду одного з кримінальних проваджень, вироком Самарського районного суду м.Дніпропетровська від 18.02.2022р. (справа №206/3379/18 провадження 1-кп/206/26/22) обвинувачену знов виправдано, а 18.07.2022 р. судова колегія суддів Дніпровського Апеляційного суду залишила цей вирок без змін.

Повторний судовий розгляд другого кримінального провадження знаходиться на фінальній стадії розгляду і має аналогічні перспективи.

Не секрет що в Україні частина виправдувальних вироків складає десяті долі відсотку від загальної їх кількості. За такої статистики очікувати виправдувального вироку, навіть за наявності підстав, майже марна справа, а отримати відносно однієї особи  два виправдувальних вироки є блискучим результатом. Такі випадки є надзвичайно рідкісними.

І тільки ті, хто мають  стосунок до судових процесів,  можуть зрозуміти, що такий результат можливий лише, як наслідок важкої адвокатської праці, досвіду, правильно обраної стратегії і тактики дій, вміння протистояти  тиску, погрозам тощо.

Вітаємо нашого колегу адвоката Олега Несінова з черговою блискучою перемогою!

 Поділитися