MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 31 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 27 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 липня 2022 року150 днів повномасштабної війни: Харківська областьХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 24 липня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 липня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 серпня 2022 року

01.08.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки ворожих обстрілів Мерефи, 1 серпня, фото: Національна поліція

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 1 серпня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Приблизно о четвертій ранку російські військові вдарили ракетами типу «Іскандер» по Мереф’янському скляному заводу. Було пошкоджено промислові будівлі підприємства (https://t.me/c/1578682544/14072https://t.me/tipichnoe_xtz/39472). Внаслідок обстрілу отримав поранення 42-річний чоловік (https://t.me/xc_kharkiv/54511). Було встановлено, що поранений – охоронець підприємства (https://censor.net/ua/photo_news/3357761/okupanty_vnochi_zavdaly_raketnogo_udaru_po_merefi_na_harkivschyni_poshkodjeno_tsehy_pidpryyemstva_poraneno).

Близько сьомої ранку російські війська обстріляли Салтівський район міста Харкова. Внаслідок обстрілу було пошкоджено зупинку громадського транспорту. Також ушкоджень зазнали автомобілі у дворах (https://t.me/c/1578682544/14062, https://t.me/xc_kharkiv/54497, https://t.me/kharkiv_1654/44429). Поранення внаслідок обстрілу отримали два чоловіки – тридцяти та сімдесяти двох років. Пізніше останній з них помер (https://t.me/c/1578682544/14076https://t.me/xc_kharkiv/54510). 

Згодом було встановлено, що загиблий – працівник комунальних служб міста Харкова (https://www.mediaport.ua/vid-obstrilu-harkova-1-serpnya-zaginuv-komunalnik-miskrada). Поліцією було встановлено, що обстріл здійснювався із РСЗВ «Ураган» (https://t.me/tipichnoe_xtz/39479). 

Протягом дня російські військові нанесли декілька ударів по території с. Черкаська Лозова Харківської області. Снаряди потрапили по відкритій території, а також зруйнували готельно-ресторанний комплекс, господарчі будівлі та пошкодили хвойні насадження (https://www.objectiv.tv/objectively/2022/08/02/pod-harkovom-okkupanty-razbombili-gostinichno-restorannyj-kompleks-i-fermerskoe-hozyajstvo/).

Приблизно о 15:00 російські війська обстріляли с. Одноробівка Золочівської територіальної громади Харківської області. Внаслідок обстрілу було пошкоджено фермерське підприємство. Також у сусідньому селі Івашки внаслідок обстрілу запалало поле пшениці. У населеному пункті сильно постраждали лінії електропередач (https://www.sq.com.ua/rus/novosti/02.08.2022/obstrel-zolocevskogo-raiona-gorelo-Selxozpredpriyatie-razruseny-linii-elektroperedac).

Ближче до ночі окупанти нанесли удар по с Циркуни Харківського району. Внаслідок удару було пошкоджено житловий будинок (https://www.objectiv.tv/objectively/2022/08/02/pod-harkovom-okkupanty-razbombili-gostinichno-restorannyj-kompleks-i-fermerskoe-hozyajstvo/). 

Також було повідомлено, що цього дня поблизу с. Вільхівка Харківської області, підірвався комбайн, який їхав для збору врожаю. Внаслідок вибуху постраждав 44-річний комбайнер, він був поранений (https://kh-news.net/mestnoe/item/22696-rossiyane-denatsifitsirovali-kombajn-sobstvennogo-proizvodstva.html).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) :

Вбито щонайменше 1 людину.

Поранено 3 людей.

Пошкоджено чи зруйновано щонайменше 16 об’єктів (серед них, завод, пшеничне поле, фермерське господарство).

За добу рятувальники Харківського гарнізону ДСНС здійснили 36 оперативних виїздів, половина з яких (18) – на ліквідацію пожеж, зокрема, 5 пожеж, спричинених військовими діями.

Пожежі, спричинені ворожими обстрілами, сталися у Харківському (4) та Богодухівському (1) районах області. Горіли природні екосистеми, приватні житлові будинки та дворові забудови, складська будівля, хвойні насадження ( https://interfax.com.ua/news/general/849936.html).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися