MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 31 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 27 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 липня 2022 року150 днів повномасштабної війни: Харківська областьХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 24 липня 2022 року.

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 серпня 2022 року

02.08.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілів Золочівської громади, 2 серпня, фото: Віктор Коваленко

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 2 серпня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Вночі російські військові обстріляли с. Циркуни Харківського району Харківської області. Внаслідок обстрілу пошкоджений житловий будинок. Жертв та постраждалих немає (https://t.me/synegubov/3842).

Близько 03:50 російські військові нанесли ракетний удар по місту Чугуїв Харківської області. Внаслідок удару пошкоджений житловий будинок, де утворилася вирва глибиною 5 метрів. На території іншого домоволодіння зруйновані господарські будівлі. Також внаслідок ворожого вогню пошкоджено виробниче приміщення на місцевому заводі. Крім цього, пошкоджені 6 гаражів в гаражному кооперативі та  автомобілі. Жертв та постраждалих немає (https://t.me/prokuratura_kharkiv/5254, https://t.me/police_kh_region/11129). 

Зруйноване приміщення заводу в Чугуєві, 2 серпня, фото: Харківська обласна прокуратура

Російські військові обстріляли сел. Малинівка Чугуївського району Харківської області. Внаслідок обстрілу пошкоджений житловий будинок та автомобіль (https://t.me/chuguiv/3006).

Також російській військові декілька разів наносили удари по с. Черкаські Тишки Циркунівської громади Харківського району Харківської області. Внаслідок обстрілів було знищено готельно-ресторанний комплекс. Також пошкоджено господарчі будівлі та  хвойні насадження. Жертв та постраждалих немає (https://t.me/synegubov/3842). 

Російські військові обстріляли Богодухівський район Харківської області. Внаслідок обстрілів пошкоджене фермерське господарство, рятувальники ліквідували пожежу. Жертв та постраждалих немає (https://t.me/synegubov/3842).

Вдень російські військові обстріляли село Олександрівка Золочівської громади Богодухівського району Харківської області. Внаслідок обстрілу загорівся приватний будинок. Жертв та постраждалих немає (https://suspilne.media/266885-rosiani-obstrilali-z-artilerii-selo-na-harkivsini-vlucili-v-privatnij-budinok/).

2 серпня російські військові зі ствольної та реактивної артилерії обстрілювали населені пункти Дергачівської громади Харківського району Харківської області, а саме: Дергачі, Безруки, Слатине, Прудянку, Цупівку, Дементіївку, Нове, Питомник та Руську Лозову. Внаслідок обстрілів у вищезазначених населених пунктах зруйновано близько 10 житлових будинків (https://suspilne.media/267290-u-dergacivskij-gromadi-na-harkivsini-rf-2-serpna-zrujnuvala-blizko-10-budinkiv/).

Російські військові  обстрілювали з артилерії село Одноробівка Золочівської громади Богодухівського району Харківської області. Внаслідок обстрілу повністю знищене пелетне виробництво. Також обстрілів зазнало с. Івашки Золочівської громади Богодухівського району Харківської області (https://suspilne.media/266885-rosiani-obstrilali-z-artilerii-selo-na-harkivsini-vlucili-v-privatnij-budinok/).

Станом на  2 серпня 2022 року з початку військових дій  у Золочівській громаді Богодухівського району Харківської області загинули 57 цивільних, 83 людини отримали поранення (https://suspilne.media/266885-rosiani-obstrilali-z-artilerii-selo-na-harkivsini-vlucili-v-privatnij-budinok/).

2 серпня Штабом оборони міста Харків обстрілів зафіксовано не було (https://t.me/synegubov/3842).

За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги,  викликів щодо постраждалих унаслідок російських обстрілів не було (https://t.me/synegubov/3842).

Працівниками слідчо-оперативних груп разом з експертами-криміналістами було опрацьовано понад 40 фактів руйнувань помешкань та інших об’єктів на території регіону внаслідок обстрілів та пожеж (https://t.me/police_kh_region/11151).

Загалом за добу рятувальники здійснили 21 оперативний виїзд, з яких: на ліквідацію пожеж – 10, у т.ч. пожеж, спричинених військовими діями – 3, 3 – для проведення аварійно-рятувальних робіт, 3 – на допомогу комунальникам та населенню, 5 – інші виїзди.

Піротехніки ДСНС ліквідували 10 ворожих боєприпасів, що не розірвалися (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2474).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися