MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 31 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 липня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 серпня 2022 року

10.08.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілів Циркунів, 10 серпня, фото: ДСНС

Наслідки обстрілів Циркунів, 10 серпня, фото: ДСНС

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 10 серпня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Російські військові в черговий раз завдали масованого артилерійського обстрілу по житловим будинкам у селищі Циркуни Харківського району Харківської області. У період з 11:00 до 17:04 там зафіксовано 12 влучань, унаслідок яких виникло 12 пожеж. Горіли 9 господарчих споруд, 2 гаражі, житловий будинок та магазин на загальній площі біля 1000 кв. м. Внаслідок обстрілів поранення отримала жінка 76 років, її стан середньої тяжкості (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2491, https://t.me/synegubov/3880, https://t.me/police_kh_region/11341, https://t.me/DSNS_Kharkiv/2495).

Наслідки обстрілу касетними снарядами Старого Салтова, 10 серпня, фото: Національна поліція

Наслідки обстрілу касетними снарядами Старого Салтова, 10 серпня, фото: Національна поліція

Також російські військові обстріляли з касетних боєприпасів с. Старий Салтів Старосалтівської об’єднаної громади Чугуївського району Харківської області. Зруйновано щонайменше три приватні житлові будинки.  В результаті обстрілу двоє цивільних загинули (https://t.me/police_kh_region/11337).

Протягом 10 серпня 2022 року російські військові наносили артилерійські удари, удари з танків та мінометів по населеним пунктам Дергачівської об'єднаної громади Харківського району Харківської області, а саме —  по смт. Прудянка, с. Цупівка, с. Дементіївка, с. Нове, с. Питомник й по с. Руська Лозова. Також російські військові обстріляли с. Уди та с. Петрівка Золочівської об'єднаної громади Богодухівського району Харківської області, с. Протопопівка, с. Коробочкино Балаклійської об'єднаної громади Ізюмського району Харківської області та с. Шевелівка Чкаловської об'єднаної громади Чугуївського району Харківської області (https://www.facebook.com/Zadorenko/posts/pfbid0vFtfXevcruASDxiQRRV12R9iNM2K3gHKizyKThifXswfTYXXR2cUQdEyhYMG67Kpl, https://www.youtube.com/watch?v=0pO33N55W-4, https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/pfbid08XcpDYYqC2d66ow66PphtJ9PThuGch9fmCecVMPYWK5p1m1aDSzxAeoDJhJjLAktl, https://t.me/synegubov/3880).

10 серпня 2022 року  прокурорами Харківської окружної прокуратури спільно зі слідчими та криміналістами проведено огляд лісосмуги, розташованої неподалік с. Мала Рогань Харківського району. Під час огляду виявлено рештки тіла чоловіка зі зв’язаними руками.  За попередньою версію слідства, потерпілого вбили російські військові, коли окупували вказаний населений пункт (https://t.me/prokuratura_kharkiv/5405, https://t.me/police_kh_region/11337).

У селищі Печеніги Печенізької об'єднаної громади Чугуївського району Харківської області в результаті влучання боєприпасів російських військових зайнялися 2 пожежі у природних екосистемах. Горіла хвойна підстилка у лісовому масиві на площі 1 га та суха трава на відкритій території на площі 400 кв. м. Пожежі виникли о 17:45 та 20:30 відповідно (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2495, https://t.me/synegubov/3880).

Станом на 10 серпня 2022 року у багатоповерхівках м. Харків через обстріли російських військових вибито понад 150 тисяч вікон. (https://suspilne.media/269811-cerez-obstrili-rf-u-harkivskih-bagatopoverhivkah-nemae-150-tisac-vikon/).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) :

Вбито щонайменше 2 цивільних осіб.

Поранено щонайменше 1 людину.

Пошкоджено чи зруйновано щонайменше 15 об’єктів цивільної інфраструктури.

Знищено 1,04 га об’єктів природної екосистеми.   

За добу рятувальники здійснили 23 оперативних виїзди, з яких: на ліквідацію пожеж — 15, у т.ч. пожеж, спричинених військовими діями —14, 4 — на допомогу комунальникам та поліції, 4 — інші виїзди.

За добу піротехніки ДСНС ліквідували 11 ворожих боєприпасів, що не розірвалися (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2495).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися