MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 серпня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 серпня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 серпня 2022 року

13.08.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілу центральних районів Харкова 13 серпня, фото: телеграм-канал Ігоря Терехова

Наслідки обстрілу центральних районів Харкова 13 серпня, фото: телеграм-канал Ігоря Терехова

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 13 серпня. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Приблизно о 01:30 збройні сили Росії обстріляли місто Харків. Постраждав коледж, пошкоджені комунікації критичної інфраструктури, у кількох житлових будинках вилетіло скло, посічені уламками кілька тролейбусів (https://suspilne.media/270704-rosijski-okupanti-v-nic-na-13-serpna-obstrilali-raketami-centr-i-dva-rajoni-harkova/). 

Уночі, близько 2:40, російські війська обстріляли селище Золочів Богодухівського району. Зруйновано  14 приватних будинків та пошкоджено електро- та газову мережі (https://suspilne.media/270757-artobstril-zoloceva-na-harkivsini-13-serpna-poskodzeni-zitlovi-budinki/).

Уранці російські військаобстрілялиз авіації цивільні об’єкти сіл Старий Салтів і Мосьпанове Чугуївського району та Залиман Ізюмського району (https://suspilne.media/270717-armia-rf-zavdala-aviaudariv-bila-troh-sel-harkivsini-genstab/).

Дві жінки отримали поранення внаслідок нічного обстрілу Харкова (https://suspilne.media/270731-rosijski-okupanti-12-serpna-obstrilali-cotiri-rajoni-harkivskoi-oblasti-ova/).

Упродовж доби збройні сили Росії зі ствольної та реактивної артилерії обстрілювали населені пункти Перемога та Питомник Харківського району й село Ртищівка Чугуївського району (https://suspilne.media/269118-rosijski-okupanti-obstriluvali-harkivsinu-z-aviacii-tankiv-ta-artilerii-genstab/).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Поранено цивільних —2.

Пошкоджено об’єктів —23(у тому числі житлові будинки, заклади освіти та інше).

Загалом за добу рятувальники здійснили 25 оперативних виїздів, з яких: на ліквідацію пожеж — 15, у т.ч. пожеж, спричинених військовими діями — 9. Пожежі, спричинені ворожими обстрілами, трапились у Харківському (4), Богодухівському (1), Чугуївському (1) районах області та Київському районі Харкова (3). Горіли приватні житлові будинки, господарчі споруди, суха трава і легковий автомобіль. За добу піротехніки ДСНС ліквідували 12 ворожих боєприпасів, що не розірвалися (https://www.facebook.com/MNSKHARKIV/posts/pfbid0WfApyt86SNHvwBqLzDoqmfEJTpCX8y5iFqwio6pFTD3ZADreovcx3nT3MEtEeUryl).

13 серпня під удари окупантів потрапили Харків та населені пункти області Золочів, Циркуни, Караван, Черкаська Лозова. Пошкоджень зазнали приміщення учбового закладу, приватні та багатоквартирні житлові будинки, готельний комплекс, господарчі споруди, комунальний транспорт, автомобілі (https://www.facebook.com/police.kharkov/posts/pfbid0LAS3nybDs9iMeyt4qyzu2xkNCQ12ZZfiUEZDpSRxtc6UHxH8atWoR5NioZZsfAF3l).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися