MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 серпня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 31 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 27 липня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 серпня 2022 року

17.08.2022   

Зруйнований гуртожиток на Салтівці, 17 серпня, фото: Кирило Тимошенко

Зруйнований гуртожиток на Салтівці, 17 серпня, фото: Кирило Тимошенко

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 17 серпня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Близько 5 години ранку російські військові нанесли ракетний удар по Слобідському району м. Харкова (https://t.me/synegubov/3918).

Близько 5 години ранку військові нанесли ракетний удар по Золочівській громаді Богодухівського району Харківської області (https://t.me/synegubov/3918).

О 5:30 російські військові обстріляли м. Богодухів Харківської області. В результаті обстрілу зруйнований об’єкт критичної інфраструктури. Жертв та постраждалих немає (https://t.me/police_kh_region/11469).

Наслідки обстрілу Богодухова, 17 серпня, фото: Національна поліція

Наслідки обстрілу Богодухова, 17 серпня, фото: Національна поліція

Близько 21:15 російські військові нанесли ракетний удар крилатою ракетою “Іскандер 9М727” по житловому кварталу Салтівського району м. Харкова. В результаті обстрілу зруйновано житловий будинок. Пожежа охопила три під‘їзди триповерхового будинку. Також внаслідок обстрілу загинуло 18 людей,  ще 20 людей отримали поранення. Крім цього, вибуховою хвилею пошкоджені сусідні будинки та низка автівок(https://t.me/prokuratura_kharkiv/5499; https://suspilne.media/272762-kilkist-zagiblih-vnaslidok-obstrilu-gurtozitku-u-harkovi-zbilsilas-do-15-policia/, https://suspilne.media/273261-kilkist-zagiblih-vid-obstrilu-rf-u-gurtozitku-v-saltivskomu-rajoni-harkova-zbilsilasa-do-18/). Остаточна кількість жертв після розбору завалів склала 19 загиблих людей.

Зруйнований гуртожиток на Салтівці, 17 серпня, фото: Харківська обласна прокуратура

Зруйнований гуртожиток на Салтівці, 17 серпня, фото: Харківська обласна прокуратура

Протягом доби російські військові обстріляли населені пункти Харківської області, а саме — м. Чугуїв Чугуївського району, с. Циркуни Харківського району,  сел. Печеніги Чугуївського району, с. Коробочкіно Чугуївського району, смт. Золочів Богодухівського району та с. Андріївка Ізюмського району (https://t.me/police_kh_region/11476).

Працівниками слідчо-оперативних груп разом з експертами-криміналістами було опрацьовано понад 20 фактів руйнувань помешкань та інших об’єктів на території регіону внаслідок обстрілів та пожеж (https://t.me/police_kh_region/11476).

Станом на 17.08.2022 року в Харкові внаслідок обстрілів зруйновано тією чи іншою мірою понад 4 тис. житлових будинків, 110 шкіл, понад 100 дитячих садків, понад 50 закладів охорони здоров'я та сотні інших адміністративних та нежитлових будівель. (https://city.kharkov.ua/uk/news/-51813.html)

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Вбито щонайменше 19 осіб.

Поранено щонайменше 20 осіб.

Пошкоджено не менше 20 цивільних будівель.

Загалом за добу рятувальники здійснили 31 оперативний виїзд, з яких:  на ліквідацію пожеж — 8, у т.ч. пожеж, спричинених військовими діями — 6, 5 — для проведення аварійно-рятувальних робіт, 12 — для надання допомоги населенню, комунальникам та поліції,6 — інші виїзди.

Піротехніки ДСНС ліквідували 18 ворожих боєприпасів, що не розірвалися (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2519).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися