MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 серпня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 серпня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 серпня 2022 року

18.08.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Зруйнований гуртожиток у Слобідському районі, 18 серпня, фото: ДСНС

Зруйнований гуртожиток у Слобідському районі, 18 серпня, фото: ДСНС

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 18 серпня. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Приблизно о 04:32 збройні сили Росії ракетами «С-300» влучили в гуртожиток та трамвайне депо в Слобідському районі Харкова. Чотири людини загинуло, вісімнадцять отримали поранення (https://suspilne.media/272346-odna-ludina-zaginula-se-18-poraneni-vnaslidok-udaru-po-harkovu-18-serpna-sinegubov/)

Зруйнований гуртожиток у Слобідському районі, 18 серпня, фото: В’ячеслав Мавричев, Суспільне

Зруйнований гуртожиток у Слобідському районі, 18 серпня, фото: В’ячеслав Мавричев, Суспільне

Уночі російські війська обстріляли Холодногірський район в місті Харків. Зруйновано будинок культури (https://suspilne.media/272364-raketni-udari-po-harkovu-18-serpna-poskodzeni-depo-i-palac-kulturi-foto/, https://t.me/c/1578682544/15483).

Уранці російські війська обстріляли житлові будинки  в місті Красноград. Дві особи загинули, три отримали поранення. Також зруйновано 3 будинка, 12 будівель пошкоджено (https://t.me/c/1578682544/15464).

Близько 18:00, російські окупанти з артилерії обстріляли село Гур’їв Козачок Золочівської громади. Внаслідок прямого влучання артилерії знищено будинок культури (https://suspilne.media/272690-okupanti-rf-18-serpna-znisili-budinok-kulturi-u-zolocivskij-gromadi-na-harkivsini/).

В результаті російські обстріли із артилерії у Барвінківській громаді Харківської області пошкоджено газопровід  (https://suspilne.media/272622-u-barvinkivskij-gromadi-harkivsini-600-budinkiv-zalisilisa-bez-gazu-cerez-obstrili-rf/).

Упродовж доби збройні сили Росії зі ствольної та реактивної артилерії обстрілювали населені пункти Перемога та Прудянка Харківського району й села Шестакове,Старий Салтів, Леб’яже та Залиман Чугуївського району (https://suspilne.media/272725-okupanti-namagalisa-vesti-sturmovi-dii-na-troh-napramkah-na-harkivsini-genstab/).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Загинуло цивільних – 5.

Поранення цивільних — 21.

Пошкоджених об’єктів — 25 (у тому числі житлові будинки, заклади культури, об’єкти життєзабезпечення та інше).

Загалом за добу рятувальники здійснили 24 оперативних виїзди, з яких:

на ліквідацію пожеж — 12, у т.ч. пожеж спричинених військовими діями — 6,

Пожежі, спричинені ворожими обстрілами, трапились у Чугуївському (2) та Харківському (1) районах області, а також Холодногірському (1), Основ‘янському (1) та Салтівському (1) районах Харкова.

Вночі ворог завдав ракетного обстрілу по Основ‘янському, Київському та Немишлянському районах міста Харкова. В результаті обстрілів були зруйновані та пошкоджені триповерховий корпус одного з вищих навчальних закладів, ангарна будівля та приватні житлові будинки. За попередніми даними одна особа загинула (Київський район). Підрозділи ДСНС залучались для ліквідації пожежі ангарної будівлі приватного підприємства на площі близько 500 квадратних метрів у Основ‘янському районі Харкова.

За добу піротехніки ДСНС ліквідували 13 ворожих боєприпасів, що не розірвалися (https://www.facebook.com/MNSKHARKIV/posts/439209931581839).

18 серпня під удари окупантів потрапили будинки житлового сектору Харкова, населені пункти Харківської області Коробочкіно, Безруки, Печеніги, Циркуни та місто Красноград. Пошкоджень зазнали багатоквартирні та приватні будинки, господарчі будівлі та автомобілі.. (https://www.facebook.com/police.kharkov/posts/pfbid0ZxBVYzdd2vQvebTTe4tR8kX92yhqKpJWNSwrwwhHzwNJ152Bs1so9k3j9iCHXvfXl).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися