MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харкові відбувся МетроПрайд

26.09.2022   
ХПГ-інформ

© KharkivPride

© KharkivPride

Щорічний ХарківПрайд, незважаючи на війну, пройшов у прифронтовому місті. Заради безпеки активісти спустилися в метро. Зафіксовано один напад на учасника правозахисної ходи. 

“ЛГБТ+ спільнота із союзниками та союзницями, вбрані у вишиванки, проїхалися харківським метро. Чим заявили, що ми — ЛГБТ+ українки та українці. Ми беремо активну участь у боротьбі за Україну. Ми — повноцінна частина українського суспільства,” — йдеться в повідомленні організаторів.

© KharkivPride

© KharkivPride

Учасники ходи проїхалися трьома лініями Харківського метрополітену, відвідали 10 станцій та здійснили 2 переходи.

“Загалом марш ХарківПрайд пройшов безпечно. Проте стало відомо про напад на одного учасника маршу у центрі міста. Він був у вишиванці і фотографував великий прапор України, тож напад міг ґрунтуватися як на гомофобії, так і на українофобії. Наразі стан здоров’я учасника задовільний”, — розповідають організатори.

© KharkivPride

© KharkivPride

Протягом тижня, що передував ході, в місті відбулося кілька акцій, присвячених рівності.  21 вересня став Днем пам’яті ЛГБТ+ людей, вбитих під час війни.

© KharkivPride

© KharkivPride

“У рамках ХарківПрайду ми згадували ЛГБТ+людей, загиблих внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, — розповіла віце-президентка  ГО “Сфера” Анна Шаригіна. — Зокрема, волонтерку Ельвіру Щемур, яка загинула від бомбардування ХОДА, бо з перших днів великої війни волонтерила у штабі ТРО. Білі фігури на нашому заході означають людей, які не змогли зробити камінг-аут і лишилися невидимими у цій боротьбі”.

23 вересня відбувся перфоманс “Право на шлюбну рівність”. Активісти нагадали про необхідність рівного доступу до державних інституцій для всіх українців. 

© KharkivPride

© KharkivPride

На думку правозахисників, Україна зараз воює з одним із основних “провайдерів” гомофобії у світі – росією.


Минулого року  під гаслом “Безпека. Рівність. ХарківПрайд!” близько трьох тисяч людей пройшли Харковом від майдану Свободи до Саржиного Яру.

У 2020 році через карантинні обмеження ХарківПрайд відбувся у форматі, який виключав великі скупчення людей. Правозахисну ходу довелося замінити на АвтоПрайд.

 Поділитися