MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правозахисники: Україна воює з одним із основних ‘провайдерів’ гомофобії у світі — росією

17.05.2022   
ХПГ-інформ
Сьогодні — Міжнародний день боротьби з гомо- та трансфобією.

Шеврон і значок "Військові ЛГБТІ", фото з відкритих джерел

Сьогодні — Міжнародний день боротьби з гомо— та трансфобією. Українська громадська організація КиївПрайд виступила з маніфестом. “Гомофобія і трансфобія — це росія. Час відмовитися від них!” —заявляють активісти.

Україна — держава вільного демократичного суспільства, йдеться в маніфесті, українське суспільство переважно нормально сприймає волевиявлення ЛГБТ+, а поодинокі випадки гомофобії та трансфобії трапляються навіть у країнах із розвиненою демократією. Українці переважно засуджують такі випадки.

“Держава-агресор, росія — наш ворог на всіх фронтах. У тому числі у питаннях прав людини. Це держава-терорист, яка знищує усе, що пов’язано з будь-яким волевиявленням, вираженням власного ‘Я’, придушує усі свободи. Знищення прав людини, у тому числі пригнічення ЛГБТ+ спільноти — це державна політика росії. На державних пропагандистських каналах транслюється ненависть до квір-людей, існує закон про заборону так званої “гей-пропаганди”, переслідують та вбивають ЛГБТ+ активіст_ок. Чи хоче українське суспільство йти шляхом російської федерації? Відповідь: однозначно ні”, — заявляють правозахисники.

Сьогодні ЛГБТ+ люди воюють на фронті та в ТерОбороні, волонтерять, працюють на інформаційному фронті, збирають кошти на армію, виходять на акції.

Український прайд-рух закликав уряд вирішити нагальні питання ЛГБТ+ спільноти України:

1. Прийняти антидискримінаційне законодавство, що вносить кримінальну відповідальність за злочини на ґрунті гомофобії, біфобії та трансфобії.

2. Розглянути питання одностатевих партнерств в Україні.

3. Спростити питання юридичного визнання трансгендерного переходу в Україні.

— Разом зі своїми співвітчизниками українські ЛГБТІ страждають від наслідків цієї жахливої війни. Дехто з них взялися до зброї, дехто стали вимушеними переселенцями, дехто активно реагують на гуманітарну кризу, тоді як інші все ж таки вирішили шукати притулку в інших країнах. Але, як наголошується в заяві, опублікованій вчора Незалежним експертом ООН з питань сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності та іншими експертами з прав людини, під часи війни та переміщення ЛГБТІ є ще більш уразливими, ніж у мирний час, — заявила сьогодні Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович. Вона закликала всіх задіяних у гуманітарній діяльності подбати про те, щоб ЛГБТІ люди в Україні не залишилися позаду під час надання базової гуманітарної та медичної допомоги.


У рейтингу, що вимірює ступінь політико-правового захисту прав ЛГБТ-людей у державах Європи, — Райдужному індексі — Україна цього року покращила свій показник на 1%, повідомляє Правозахисний ЛГБТ-центр “Наш світ”.

Антилідерами є Азербайджан (2%), Туреччина (4%), Вірменія та Росія (по 8%). Найліпша ситуація у Мальті (92%) та Данії (74%). “Показник України тепер складає 19% — здебільшого, за рахунок скасування заборони на донорство крові для людей, які мають гомосексуальні стосунки. Таким чином, Україна у цьому рейтингу має кращі показники за три країни Євросоюзу — Польщу (13%), Румунію та Болгарію (по 18%)”, — зазначають правозахисники.

 Поділитися