MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Розстріляли й кинули до одної ями: на Херсонщині знаходять нові поховання

28.11.2022   
Марина Гарєєва
На деокупованій Херсонщині знаходять нові свідчення воєнних злочинів. Так, у селі Львівські Отруби знайшли розстріляну родину. Мати і син завинили лише тим, що мешкали навпроти двору, де розташувалися російські військові.

Село Львівські Отруби, звільнена Херсонщина. © Андрій Дубчак / Donbas Frontliner

Село Львівські Отруби, звільнена Херсонщина. © Андрій Дубчак / Donbas Frontliner

На подвір’ї, де жив підрозділ російської армії, знайшли розстріляну родину.

Про це повідомили репортери Donbas Frontliner.

Йдеться про село Львівські Отруби на Херсонщині, яке перебувало під російською окупацією.

Вбита родина — 78-річна Любов Новосад та її 49-річний син Сергій Новосад — мешкала навпроти двору, де зупинилися російські військові.

Починаючи з 10 листопада, Сергій Новосад припинив відповідати на дзвінки сина, теж Сергія. Як тільки село звільнили, Сергій-молодший поїхав до бабусі й батька, але не застав нікого вдома. Хата стояла пусткою.

На подвір’ї навпроти Сергій помітив залишений росіянами окоп, а біля нього — сліди крові. На дні окопу виднівся дерев’яний хрестик.

Сапери перевірили окоп на наявність мін — і Сергій почав копати. Копав сам. Опізнавав тіла також сам…

Тіло матері прикривало сина. Біля старенької знайшли палички, яких вона не випускала з рук — не могла без них ходити. Так і пішла з ними в засвіти. Під руку з сином.

“49-річного Сергія Новосада вбили пострілом з автомата, вклавши дуло йому у рот. Потім була ще черга в тіло”, — повідомляють журналісти. Любов Новосад вбили одним пострілом у голову, ймовірно, її застрелили вже після того, як стратили її сина.

Слідчі провели ексгумацію тіл. За фактом вбивства відкрито кримінальне провадження.

26-річний Сергій, який втратив батька і бабусю, досі не може повірити в те, що все це сталося насправді.

Більше світлин Андрія Дубчака і оригінальну історію можна переглянути на сторінці Donbas Frontliner у фейсбук-дописі від 26 листопада.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися