MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

В Україні загинуло майже 7 000 цивільних від початку повномасштабного вторгнення, — ООН Терористична Федерація імені Путіна продовжує обстрілювати ХарківщинуРосія запустила фейкову новину про трьох харків’ян, які загинули в ‘пункті незламності’, — VoxCheck Росія продовжує обстрілювати лікарні й вбивати мирних мешканців: у Сумській області загинув 15-річний хлопець Пошрамовані обличчя українських міст: Росія знищує історичний центр МаріуполяЗа 5 днів у Херсоні загинуло 15 людей через російські обстріли Україні знадобляться роки для розслідування всіх випадків зникнень людей, — Метью ГолідейУ США говорять про ‘системність’ злочинів Росії на фоні визнання її державою-терористом з боку НАТОПозасудові затримання й насильницькі зникнення на Херсонщині, — дослідження Conflict ObservatoryУ Херсоні знайшли списки поліціянтів-колаборантів

На Херсонщині розслідують обставини воєнних злочинів, вчинених армією РФ

07.12.2022   
Марина Гарєєва
Поки держава-терорист обстрілює Херсонщину з реактивних систем залпового вогню та важкої артилерії, правоохоронці отримують нову інформацію щодо воєнних злочинів, скоєних під час російської окупації, й розслідують їхні обставини.

Будівля райсуду, яку російські загарбники використовували як штаб. Херсонщина. Фото з фейсбук-сторінки Херсонської обласної прокуратури © [херсонщина штаб окупантів воєнні злочини катівня катівні на херсонщині]

Будівля райсуду, яку російські загарбники використовували як штаб. Херсонщина. Фото з фейсбук-сторінки © Херсонської обласної прокуратури

Поки держава-терорист вбиває мирних мешканців і обстрілює Херсонщину з реактивних систем залпового вогню та важкої артилерії, правоохоронці отримують нову інформацію щодо воєнних злочинів, скоєних під час російської окупації, й розслідують їхні обставини.

Лише за останні дні було відкрито 28 кримінальних проваджень, повідомляє поліція Херсонської області у фейсбук-дописі від 5 грудня. 

“Поліція документує всі злочини, які вчинили російські військові на території Херсонської області. Це викрадення та розстріли людей, обстріли будинків, атаки на школи та лікарні. За усіма фактами відкриті кримінальні провадження”, — розповідають правоохоронці.

Так, у селі Музиківка було вбито 48-річну жінку. Місцеві мешканці розповіли, що у жінки стався конфлікт з російськими військовими. “А через день її тіло з ознаками насильницької смерті біля цвинтаря виявили односельці”, — кажуть у поліції.

Неподалік від села Заможне було знайдено тіло чоловіка. Наразі встановлюється особа померлого. Правоохоронці припускають, що загиблий є 40-річним місцевим жителем, який вважався зниклим безвісти. За словами односельців та воїнів ЗСУ, “поле, де виявили тіло, заміноване російськими військовими”.

Розслідуються обставини воєнного злочину, що стався у селі Республіканець Бериславського району. Там російські військові відкрили вогонь по мирних мешканцях з танків, унаслідок чого одна людина загинула, інша людина зазнала поранень.

Крім того, “… окупанти обстріляли територію причалу біля водної станції, внаслідок чого загорівся міст через річку Кошова”. Під мостом було виявлено рештки тіла невідомого чоловіка, який загинув від вибухових поранень. Наразі правоохоронці встановлюють особу загиблого та обставини його смерті.

Також відомо, що 4 грудня російські військові відкрили автоматний вогонь по мирних людях, які поверталися з дачі. Подружжя переправлялося з лівого на правий берег Дніпра у Корабельному районі Херсона. Жінка отримала вогнепальне поранення грудної клітки й загинула.

Розслідуються й випадки насильницьких зникнень. Зокрема, у селищі міського типу Нижні Сірогози російські військові могли викрасти та вивезти 53-річного місцевого жителя. За інформацією слідства, окупанти вже викрадали чоловіка й пропонували йому співпрацю, проте він не погоджувався. Наразі місцеперебування чоловіка невідоме.

Натомість було виявлено ще одне місце, де російські військові незаконно утримували українських громадян.

“За даними слідства, представники країни-агресора захопили будівлю райсуду та використовували її як штаб. За попередньою інформацією, у камерах тримання підсудних окупанти незаконно утримували цивільних з проукраїнською позицією.

Під час проведення слідчих дій правоохоронці виявили та вилучили низку речових доказів. Серед них списки 112 громадян, яких могли утримувати в цій будівлі й застосовувати до них фізичний та психологічний тиск”, — повідомляють у Херсонській обласній прокуратурі.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися