MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ВАКС конфіскував майно Януковича і наближених до нього осіб

15.12.2022   
Марина Гарєєва
Вищий антикорупційний суд стягнув на користь держави рухоме і нерухоме майно та кошти експрезидента Віктора Януковича.

Ілюстративне зображення. Скриншот з пресконференції експрезидента-утікача.

Ілюстративне зображення. Скриншот з пресконференції експрезидента-утікача.

Вищий антикорупційний суд стягнув на користь держави майно експрезидента Віктора Януковича й наближених до нього осіб.

“ВАКС стягнув у дохід держави рухоме, нерухоме майно та кошти, а саме — Центр відпочинку та здоров’я та житловий будинок (площею 825,8 кв.м), що знаходяться у с. Нові Петрівці (Вишгородський район, Київська область), декілька машиномісць у підземному паркінгу, квартиру, будинок, судно марки ‘Бриг’, 100% частки у статутному капіталі ТОВ ‘Танталіт’, а також у ТОВ ‘Дом Лєсніка’, грошові кошти у сумі 31 047 676,73 грн та 84 964,60 дол США”, — йдеться у повідомленні ВАКС.

Крім того, було конфісковано 537 історико-культурних та матеріальних цінностей, творів мистецтва (книги, ікони, картини, антикварні меблі, годинники, вази, шаблі, рушниці та навіть гармату ХІХ століття). Їхня оціночна вартість складає понад 18 мільйонів 778 тисяч євро. Зокрема, було конфісковано першу друковану в Україні книгу — “Апостол” (1574 року).

“Таке рішення ухвалили судді ВАКС Віталій Крикливий, Віктор Ногачевський та Віктор Маслов. Відповідний позов подали юристи Міністерства юстиції України”, — повідомив Центр протидії корупції у телеграм-дописі від 14 грудня.

Посилаючись на власне джерело у слідстві, журналісти Суспільного розповіли, що подальшу долю майна має вирішити Міністерство юстиції, яке є позивачем у справі:

“Вартість майна визначена, але сам механізм, що буде з ним далі, — краще питати у Мін’юсту, оскільки суд лише визначає ‘стягнути у дохід’”.

Прессекретар ВАКС Олеся Чемерис сповістила, що рішення суду стосується 13 об’єктів рухомого і нерухомого майна.

За даними ЦПК, підставою для стягнення стало те, що експрезидент-утікач сприяв Росії у проведенні підривної та терористичної діяльності проти України та веденні агресивної війни. Зокрема, у своїх листах він закликав Президента Зеленського припинити війну шляхом прийняття умов країни-агресора.

Рішення ВАКС може бути оскаржено до Апеляційної палати упродовж п’яти днів з дня проголошення рішення.

 Поділитися