MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Моніторинговий візит до ДУ “Дніпровська установа виконання покарань №4”

18.12.2022   
Андрій Діденко, Сергій Зуйков, Олексій Ярославцев
Начальник медичної частини відмовився надати будь-які відомості щодо діяльності установи. Засуджені скаржилися на відсутність лікування, постільної білизни, столових приборів тощо. Камери туберкульозного блоку переповнені, в жахливому аварійному стані.

Дніпровська установа виконання покарань №4 63

19 листопада 2022 року моніторингова група у складі помічника народного депутата України Костянтина Касая, члена громадської ради при Міністерстві юстиції України Сергія Зуйкова, помічника народного депутата України Ярослава Юрчишина, координатора програм ХПГ Андрія Діденка і журналіста Олексія Ярославцева здійснили повторний візит до державної установи “Дніпровська установа виконання покарань №4”.

Звіт за попереднім візитом до цієї установи — за цим посиланням.

Основними завданнями превентивного моніторингового візиту були аналіз роботи установи під час війни, дотримання прав і свобод людини та порівняння з попереднім візитом.

Керівник закладу — полковник внутрішньої служби Єрмаченко Віктор Вікторович. Відвідали камери слідчо-заарештованих, транзитні камери, медичну частину.

Дніпровська установа виконання покарань №4 5

Загальна інформація

Державна установа “Дніпровська установа виконання покарань (№4)” виконує функції слідчого ізолятора і міжобласної багатопрофільної лікарні. Час очікування для того, щоб потрапити на територію установи, складав 47 хвилин.

За даними адміністрації установи співвідношення ув’язнених (засуджених) до представників персоналу складає 3,9 в’язня на одного представника персоналу. Вартість утримання одного ув’язненого (засудженого) на добу складає 124,60 гривень.

Протягом поточного року до установи прибули 4105 ув’язнених/засуджених.

За 2021 рік померло 19, у 2022 році — 13 осіб. Працевлаштовано 79, з них за трудовим договором — 48 осіб. Середньомісячний заробіток складає 3018 гривень. В медичному закладі на ЦОЗ ДКВ, на території установи перебувало 44, в закладі МОЗ — 1 особа.
На обліку як схильні до самогубства — 43; схильні до членоушкоджень — 32; схильні до втечі — 10 осіб.

На обліку як злісні порушники режиму утримання — 32 особи. У зв’язку з важкою хворобою в 2021 році звільнено — 4; в 2022 році — також 4 особи. За 2021 і 2022 роки не зареєстровано жодної скарги щодо неналежних умов утримання чи неналежне надання медичної допомоги.

За 2021 рік звільнено 8 осіб, з них 3 умовно-достроково і 5 переведені на більш м’який режим утримання. В 2022 році звільнено 26 осіб, з них 19 умовно-достроково, 7 — переведені на покращені умови утримання.

Викликів швидкої допомоги в 2021 році — 32 випадки. В поточному році — 55. За 2021 рік зафіксовано 134 випадки тілесних ушкоджень під час прибуття, і 98 випадків під час перебування в установі. Станом на 2022 рік — 221 випадок зареєстровано під час прибуття, і 87 — під час перебування в закладі.

В поточному році спецзасобі застосовувалися 15 разів: 5 — кайданки і 10 разів — фізична сила.

В приміщеннях і в палатах медичної частини відбуваються ремонтні роботи.

Приміщення застарілі і потребують капітального ремонту.

Дніпровська установа виконання покарань №4 1

Дніпровська установа виконання покарань №4 2

Медична частина

Начальник медичної частини Богдан Ігор Ігорович в категоричній формі відмовився надати будь-які відомості щодо діяльності частини — статистичні дані, а також журнали стосовно медичної документації, зокрема, штатний розпис з зазначенням штатних посад, журнали тілесних ушкоджень, журнали профілактичних оглядів, журнали попередніх записів на амбулаторний прийом тощо. Зазначена практика ненадання медичної документації неодноразово документувалася моніторами, що свідчить про бажання керівництва приховати діяльність закладу.

Дніпровська установа виконання покарань №4 23

Були відвідані туберкульозний пост, інфекційний ізолятор.

Дніпровська установа виконання покарань №4 11

Дніпровська установа виконання покарань №4 13

В туберкульозний блок заходять тільки у захисному одязі. На кожній з камер зазначена форма захворювання пацієнтів. Камери переповнені, в жахливому аварійному стані.

Дніпровська установа виконання покарань №4 32

Дніпровська установа виконання покарань №4 34

Дніпровська установа виконання покарань №4 35

Дніпровська установа виконання покарань №4 40

Дніпровська установа виконання покарань №4 41

Дніпровська установа виконання покарань №4 43

Дніпровська установа виконання покарань №4 39

В одній невеликій камері перебувало 5 осіб. Пацієнти зазначили, що є засудженими і чекають етапування до спеціалізованого лікувального закладу закритого типу. Ув’язнені скаржились на наявність тарганів в камері.

Дніпровська установа виконання покарань №4 28

Дніпровська установа виконання покарань №4 61

Засуджений П., якому 67 років, підслідний, пенсію не отримує, родичів також не має.

Дніпровська установа виконання покарань №4 21

У двох засуджених, які два тижня перебувають в камері, не було постільної білизни.

Дніпровська установа виконання покарань №4 60

Інший ув’язнений скаржився, що в нього немає ложки і тарілки.

Дніпровська установа виконання покарань №4 59

В транзитній камері перебувало троє жінок. Жінки чекали етапування в спеціалізовану туберкульозну лікарню 63 колонії. Під час утримання в транзитній камері, лікування не отримують. На момент візиту моніторів, без лікування перебували, з їх слів, вже два тижні.

Бачків з питною водою в камерах немає.

Дніпровська установа виконання покарань №4 25

Деякі камери ремонтуються.

Дніпровська установа виконання покарань №4 22

Дніпровська установа виконання покарань №4 24

Дніпровська установа виконання покарань №4 31

В стаціонарі 5 палат. У деяких палатах перебували засуджені, які чекали етапування. Постільної білизни не мають.

Засуджений К. скаржився на погане самопочуття, на те, що не може навіть піднятися з ліжка та не може нічого їсти. Головний лікар повідомив, що у пацієнта синдром відміни наркотиків.

Транзитні камери

У транзитному відділенні всього 8 камер. У них утримуються засуджені, які слідують в інші установи для відбування покарання. Через невідремонтовані приміщення умови утримання погані: в камерах сирість, сперте повітря, камери переповнені.

Дніпровська установа виконання покарань №4 51

Дніпровська установа виконання покарань №4 55

Дніпровська установа виконання покарань №4 56

 Дніпровська установа виконання покарань №4 58

В транзитній камері засуджений Б., який майже не чує. Йому 70 років, він другий рік відбуває покарання. Перевезений із Олексіївської виправної колонії №25. За що засуджений, а також за що відбуває покарання, не пам’ятає. Також не знає, чи є в нього інвалідність, і не знає, чи отримує пенсію. Покарання відбуває за 3 частиною 185 статті, строк 5 років.

 Поділитися