MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Про внесення Світлани Ганнушкіної до “реєстру іноземних агентів”

24.12.2022   
Рада Центру захисту прав людини “Меморіал”
Російський мін’юст вніс до “списку іноземних агентів” Світлану Ганнушкіну, — правозахисницю, голову Комітету “Громадянське сприяння”, голову мережі “Міграція та Право”. Публікуємо заяву Ради Центру захисту прав людини “Меморіал”.

Світлана Ганнушкіна, фото з сайту ПЦ Меморіал

Світлана Ганнушкіна, фото з сайту ПЦ "Меморіал"

Влада посилює тиск на російське громадянське суспільство: увечері 23 грудня Міністерство юстиції РФ внесло до “списку іноземних агентів” Світлану Олексіївну Ганнушкіну, — правозахисницю, голову Комітету “Громадянське сприяння”, голову мережі “Міграція та Право”, нашого товариша і колегу по Раді Центру захисту прав людини “Меморіал”. 

Світлана Ганнушкіна понад три десятиліття допомагає біженцям, а цього року — тисячам переміщених до Росії громадян України. Ні в кого немає сумнівів: Світлана Ганнушкіна діє виключно з гуманістичних мотивів, лише згідно з загальновизнаними принципами прав людини, на користь своїх підопічних — людей, змушених шукати притулок, ховаючись від воєн, переслідувань та поневірянь. Заслуги Світлани Ганнушкіної у справі захисту прав людини визнані у Росії та в усьому світі.

“Законодавство про іноземних агентів” від самого початку було порочним і давно дискредитувало себе. За десять років не раз на прикладах було доведено: це інструмент придушення громадянського суспільства, який не має жодного стосунку до права. Про це говорить аналіз Венеціанської комісії, численні комунікації спеціальних процедур ООН, нещодавня ухвала Європейського суду з прав людини тощо. Цього року, після систематизації “законодавства про іноагентів” російська влада вже не приховує свавільного характеру та репресивного змісту агентського тавра, яким сьогодні Мін’юст відзначив Світлану Ганнушкіну. Сотні правозахисників, журналістів, громадських діячів, науковців, НПО та ЗМІ внесені до “списків іноземних агентів”, які давно стали своєрідною “дошкою пошани” сучасного російського суспільства, де перераховані люди та організації, що послідовно відстоюють демократичні цінності.

Але статус іноземного агента означає також безліч формальних та неформальних обмежень, додаткових зобов'язань та витрат за звітністю, створює ризики величезних штрафів та кримінального переслідування. Рік тому Міжнародний Меморіал та Правозахисний центр “Меморіал” були ліквідовані саме на підставі порушення законодавства про іноземних агентів.

Ми висловлюємо Світлані Ганнушкіній свою солідарність та підтримку, і бажаємо їй продовжувати правозахисну та благодійну роботу так само ефективно.

Ми висловлюємо солідарність усім жертвам свавілля російської влади.

Рада Центру захисту прав людини “Меморіал”

23 грудня 2022 року

 Поділитися