MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Відпустиш дроти — тобі кінець’: мешканець Балаклії розповів про катування у полоні З речами — не вихід: ФСБ закриває російські кордони для усіх військовозобов’язанихПоблизу Соледара безвісти зникли двоє волонтерів з Великої Британії Російські військові цілеспрямовано знищували цивільне населення при відступі з Лиману, — СБУУкраїнських дітей змусили розважати російських окупантів на концерті в МаріуполіРосія продовжує вбивати мирних жителів: ворожі обстріли 9 січня забрали життя мешканців Харківщини, Херсона, Луганщини і Донеччини (оновлено)Російський військовослужбовець закликає вбивати українських дітей ‘ще в утробі’, — ГУР Російське військове командування не просто знало про практику зґвалтувань, а подекуди заохочувало такі дії, — NYTВід російських обстрілів загинули 18-річний юнак у Херсоні й родина у Бериславі: ворожі снаряди забрали життя 12-річної дитиниЗлочин без строку давності: поки правоохоронці знаходять нові катівні, в Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за катування

Від початку 2023 року Росія могла вивезти 2000 дітей з України, — посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер

14.01.2023   
Марина Гарєєва
Також надходить інформація про те, що в тимчасово окупованих Донецьку та Луганську беруть на військовий облік цьогорічних випускників. Посол США при ОБСЄ назвав “відвертим злом” плани Росії використати українських дітей “як гарматне м’ясо”.

Ілюстративне зображення / ЦНС

Ілюстративне зображення / ЦНС

Від початку 2023 року росіяни могли вивезти 2 000 дітей з України.

Про це 13 січня заявив посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер під час спеціального засідання Постійної Ради ОБСЄ.

Карпентер наголосив, що протягом останніх тижнів Росія подвоїла зусилля й вчиняє ще більше “наймерзенніших дій” на території України, зокрема “продовжує насильно вилучати дітей з їхніх родин та домівок в Україні та переміщувати їх до Росії”.

Може йтися про 2 000 дітей, яких Росія викрала й вивезла з території України на власну територію від початку нового року. Карпентер відзначив цинізм Російської Федерації, яка сама розв’язала війну проти України, а тепер викрадає українських дітей, аби нібито “захистити їх від насильства”.

Карпентер також згадав про “ще одне серйозне порушення Женевських конвенцій”, адже “російські сили незаконно перемістили або депортували до Росії тисячі українських цивільних осіб” під час фільтраційних заходів, що відбуваються на тимчасово окупованих територіях.

Посол США також зауважив, що надходить інформація про те, що в тимчасово окупованих Донецьку та Луганську підконтрольна РФ влада формує списки дітей, які мають бути відправлені на війну проти власної країни після досягнення повноліття.

“Діти 2005 та 2006 років народження вже зараз підлягають обов’язковому військовому обліку. Таке завчасне планування використати українських дітей як гарматне м’ясо у війні Росії — і тут я не доберу інших слів — це просто відверте зло”, — наголосив Карпентер.


9 січня Центр національного спротиву попереджав про те, що на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей складають списки українських школярів, які завершують навчання у 2023 році. ЦНС закликав батьків українських випускників за можливості виїхати з територій, тимчасово окупованих Росією, аби убезпечити власних дітей і захистити їх від незаконної мобілізації.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися