MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Українських дітей змусили розважати російських окупантів на концерті в МаріуполіРосія продовжує вбивати мирних жителів: ворожі обстріли 9 січня забрали життя мешканців Харківщини, Херсона, Луганщини і Донеччини (оновлено)Російський військовослужбовець закликає вбивати українських дітей ‘ще в утробі’, — ГУР Російське військове командування не просто знало про практику зґвалтувань, а подекуди заохочувало такі дії, — NYTВід російських обстрілів загинули 18-річний юнак у Херсоні й родина у Бериславі: ворожі снаряди забрали життя 12-річної дитиниЗлочин без строку давності: поки правоохоронці знаходять нові катівні, в Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за катуванняНова хвиля мобілізації може торкнутися жителів тимчасово окупованого Півдня України Правоохоронці продовжують розслідувати вбивства цивільних на деокупованих територіяхУ російському полоні перебуває понад 3 тисячі українських військовослужбовцівЗасуджені за катування: в Україні вперше винесли вирок за воєнні злочини, скоєні в окупованому Криму

Російські військові цілеспрямовано знищували цивільне населення при відступі з Лиману, — СБУ

10.01.2023   
Марина Гарєєва
В СБУ оприлюднили чергову перехоплену розмову, в якій російський військовий зізнався у вчиненні воєнних злочинів. За словами загарбника, представники російської армії розстрілювали всіх, хто опинилися на їхньому шляху, й вдавалися до зґвалтувань.

Ілюстративне зображення

Ілюстративне зображення. Фото: korrespondent.net

В СБУ оприлюднили чергову перехоплену розмову, в якій російський військовий зізнався у вчиненні воєнних злочинів проти цивільного населення під час відступу з Лиману. За словами загарбника, представники російської армії цілеспрямовано вбивали мирних мешканців й вдавалися до зґвалтувань.

“Усіх виї**** й вбили на***. Ми, коли Лиман здавали, там усіх повирізали на***, хохлів й***них. Ґвалтували, різали їх там на***, розстрілювали бл***. Повирізали на***. У Лимані, в Торському — всіх на*** просто йшли й розстрілювали. Усіх мужиків, хто молодший, забирали до себе туди, а баб, ось цих молодих, усіх ї**ли, різали їх, розстрілювали”, — розповідає окупант.

Есбівці переконані, що перехоплена розмова ще знадобиться для Міжнародного кримінального суду в Гаазі й слугуватиме черговим доказом воєнних злочинів, вчинених армією Російської Федерації.

“Армія РФ — це воєнні злочинці й маніяки, що насолоджуються знущанням над мирним населенням тимчасово окупованих територій. Слова окупантів задокументовані, і слідчі СБУ працюють над тим, аби росіяни отримали максимальне покарання за кожен свій злочин”, — зазначили в Службі безпеки України.

Нагадаємо, що раніше — після перехоплення телефонної розмови — до суду було скеровано обвинувальний акт щодо громадянки Російської Федерації, яка закликала чоловіка “ґвалтувати українських баб”. На жаль, цей заклик не лише відображав моральні принципи значної частини російського соціуму, а цілком відповідав політиці військового керівництва російської армії, яке заохочувало зґвалтування й використовувало його як зброю проти мирного населення.

Це не перше перехоплення, що свідчить про злочини, які могли скоювати російські військовослужбовці на території України. 5 січня 2023 року було оприлюднено розмову, в якій російській військовий прямо закликав вбивати українських дітей і сповіщав, що сам має намір так і чинити. У грудні 2022 року в іншій розмові йшлося про конкретний полк: окупант, розмову якого було записано, розповідав, що військовослужбовці 1-го полку армії Росії погрожували дитині: приставляли автомат до голови й вимагали бензину або грошей.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися