MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Києві затримали двох шахраїв, які ‘гарантували’ отримання українського громадянства й ‘продавали паспорти’, — СБУ

23.01.2023   
Марина Гарєєва
Зловмисники, які представлялись співробітниками СБУ, пропонували “сприяння” в отриманні українського паспорта й обіцяли “використати власні ‘зв’язки’ у правоохоронних органах”. За допомогу в набутті громадянства шахраї вимагали 10 тисяч доларів.

Ілюстративне зображення. Фото: Shutterstock

Ілюстративне зображення / Shutterstock

Головне управління внутрішньої безпеки СБУ викрило шахраїв, які “налагодили схему набуття фейкового громадянства України”.

За інформацією правоохоронців, зловмисники, які представлялись співробітниками СБУ, пропонували так зване “сприяння” в отриманні українського паспорта й обіцяли “використати власні ‘зв’язки’ у правоохоронних органах”.

За допомогу в набутті громадянства шахраї вимагали 10 тисяч доларів.

“Саме за таку суму учасники банди ‘гарантували’ оформлення українського громадянства для росіянки, яка має посвідку тимчасового проживання на території нашої держави”, — розповіли есбівці. Аби переконати жінку у власній легітимності, зловмисники пред’являли фейкове службове посвідчення.

Шахраїв затримали під час передачі першої частини грошей “за паспорт”.

Фото з телеграм-каналу Служби безпеки України

Фото з телеграм-каналу Служби безпеки України

“За даними слідства, фігурантами виявились двоє мешканців столиці, один з яких притягувався до кримінальної відповідальності за напад на поліцейського. Триває розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення винних до відповідальності”, — повідомили в Службі безпеки.


Раніше ми писали, що люди з тимчасовим посвідченням громадянина України (ТПГУ) не можуть завершити процедуру отримання українського громадянства, адже для отримання українського паспорта їм необхідно вийти з попереднього громадянства, а після початку повномасштабного вторгнення та розриву дипломатичних відносин з Росією зробити це фактично неможливо. Таким чином для добропорядних громадян з ТПГУ отримання українського паспорта перетворилося на майже недосяжну опцію.

Державна міграційна служба України наполягає, що для набуття українського громадянства люди з ТПГУ повинні звертатися безпосередньо до уповноважених органів влади на території Росії або до російських представництв у країнах ЄС, ігноруючи ризики, на які наражатимуть себе громадяни при взаємодії з країною-терористом. При цьому Російська Федерація фактично заборонила процедуру виходу з російського громадянства й всіляко перешкоджає громадянам позбутися небажаного паспорта.

Таким чином громадяни з ТПГУ опинилися між двох вогнів: Росії, яка не дозволяє вийти зі свого громадянства, і Державної міграційної служби України, яка вимагає дотримуватися російських “норм законодавства”, ігноруючи той факт, що Російська Федерація порушує права людини як всередині власної країни, так і на території України, щодня вчиняючи численні злочини.

Варіантом розв’язання проблеми могла б стати можливість декларативного виходу з громадянства РФ. У грудні 2022 року було створено петицію, автори якої просили Президента України дозволити їм виходити з громадянства РФ декларативно.

 Поділитися