MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14  грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 грудня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23  грудня 2022 року

23.12.2022   

Харківщина, 23 грудня 2022 року, фото: Національна поліція України

Харківщина, 23 грудня 2022 року, фото: Національна поліція України

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 23 грудня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Протягом доби ЗС РФ мінометним та артилерійським обстрілам неодноразово піддавалося смт. Дворічна Куп’яського району. Внаслідок обстрілів пошкоджено крамницю, виникло загоряння приватного домоволодіння та господарської прибудови (https://t.me/police_kh_region/14394).

ЗС РФ протягом доби обстрілювали місто Куп’янськ. Пошкоджень зазнало приміщення підприємства: ударною хвилею вибило вікна та зруйнувало паркан (https://t.me/police_kh_region/14394).

Також ЗС РФ атакували села у Харківському районі. В смт Козача Лопань в результаті обстрілу пошкоджено ангари фермерського господарства (https://t.me/police_kh_region/14394).

На Чугуївському напрямку ворог неодноразово гатив з артилерії по місту Вовчанськ. Обійшлося без руйнувань та людських жертв (https://t.me/police_kh_region/14394).

Крім того, протягом доби ворог обстрілював з артилерії, танків та мінометів райони населених пунктів: Гур’їв, Ветеринарне, Кудіївка, Гоптівка, Стариця, Огірцеве, Амбарне, Новомлинськ, Кислівка, Котлярівка, Табаївка, Крохмальне. Даних про поранених серед цивільних людей немає (https://t.me/synegubov/5140).

За інформацією Заступника Керівника Офісу Президента України Кирила Тимошенка внаслідок обстрілів з боку ЗС РФ у Харківській області загинула одна людина (https://t.me/tymoshenko_kyrylo/3171).

Станом на 23  грудня 2022 року з початку деокупаційних заходів у Харківській області слідчими підрозділами  Національної поліції України було зареєстровано 3967 воєнних злочинів, з яких найбільше 3547 — за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) та 361 — за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України (https://t.me/police_kh_region/14384).

Загалом за добу рятувальниками здійснено 26 оперативних виїздів, з яких: 9 — на ліквідацію пожеж, 2 з яких спричинили ворожі обстріли; 11 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 1 — на чергування;  5— інші виїзди. За добу піротехніками ДСНС вилучено та знешкоджено 66  вибухонебезпечних предметів  (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3002).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) 

Загинула щонайменше одна людина.

Пошкоджено  щонайменше шість цивільних будівель.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися