MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23  грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14  грудня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 24 грудня 2022 року

24.12.2022   

Село Подоли Куп’янського району, 24 грудня 2022 року. Фото: Харківська обласна прокуратура

Село Подоли Куп’янського району, 24 грудня 2022 року. Фото: Харківська обласна прокуратура

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 24 грудня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


За даними Харківської обласної прокуратури, близько восьмої ранку окупанти здійснили обстріл з артилерії села Подоли Куп’янського району. Снаряд влучив у приватний будинок: загинув 72-річний чоловік. Його 74-річна дружина отримала поранення. За процесуального керівництва Куп’янської окружної прокуратури Харківської області розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України) (https://t.me/prokuratura_kharkiv/7288). Пошкоджень зазнали приватний будинок та господарча споруда (https://t.me/police_kh_region/14394, https://t.me/police_kh_region/14395).

Село Подоли Куп’янського району, 24 грудня 2022 року. Фото: Харківська обласна прокуратура

Село Подоли Куп’янського району, 24 грудня 2022 року. Фото: Харківська обласна прокуратура

За даними голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, по області протягом доби мінометних та артилерійських обстрілів зазнали райони населених пунктів Гур’їв Козачок, Ветеринарне, Козача Лопань, Кудіївка, Гоптівка, Стрілеча, Красне, Тернова, Стариця, Огірцеве, Вовчанськ, та ін. На Куп’янському напрямку ворог здійснив обстріли з танків, ствольної та реактивної артилерії по районах населених пунктів Новомлинськ, Дворічна, Куп’янськ, Кислівка, Табаївка, Котлярівка і Крохмальне (https://t.me/synegubov/5148).

Станом на 8:06 ранку 24 грудня працівниками вибухотехнічної служби Національної поліції України з початку деокупаційних заходів обстежено територію загальною площею близько 2029,5 га. Вилучено 26908 вибухонебезпечних предметів, знищено — 4588 (https://t.me/police_kh_region/14384).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Загибла щонайменше одна цивільна особа.

Поранено щонайменше одну людину. 

За даними Головного управління ДСНС України в Харківській області, за добу здійснено 20 оперативних виїздів, з яких: 10 — на ліквідацію пожеж, 1 з яких спричинили ворожі обстріли; 5 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 1 — на чергування; 4 — інші виїзди. Пожежа, спричинена ворогом зафіксована в Ізюмському районі області (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3003).

Рятувальники Харківської області повідомили, що піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби вилучено та знешкоджено 49 вибухонебезпечних предметів (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3003).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися