MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 січня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 січня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 січня 2023 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 січня 2023 року

12.01.2023   

Харківщина, 12 січня 2023 року. Фото: Поліція Харківської області

Харківщина, 12 січня 2023 року. Фото: Поліція Харківської області

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 12 січня 2023 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Ворог продовжує обстрілювати прикордонні населені пункти Куп'янського, Харківського та Чугуївського районів області. Зокрема, під ворожим вогнем були Куп'янськ, Стрілеча, Дворічна, Огірцеве, Рідкодуб та інші міста і села області. 

У селищі Сулигівка Ізюмського району 12 січня працівники поліції провели ексгумацію. 68-річна жінка загинула 19 березня під час авіаційного бомбардування збройними силами РФ селища Сулигівка Ізюмського району. Снаряди ворога влучили у житловий будинок, в якому знаходилась жінка. Її рештки місцеві мешканці поховали на цвинтарі селища. Тіло направлено на судово-медичну експертизу (https://t.me/police_kh_region/14721).

12 січня близько 9 ранку окупанти обстріляли смт Дворічна: отримав поранення 68-річний чоловік. Цього ж дня близько 13:30 російські військові здійснили мінометний обстріл житлового кварталу у м. Куп’янськ. Пошкоджено п’ятиповерховий житловий будинок, приватні будинки та господарчі споруди. Травмовано 76-річного чоловіка. Прокурори окружної прокуратури спільно зі слідчими Куп‘янського РВП ГУНП в Харківській області провели першочергові слідчі дії та зафіксували наслідки обстрілів з боку військових держави-агресора (https://t.me/prokuratura_kharkiv/7479).

У Дворічній Куп’янського району був поранений чоловік 68 років. Стан середньої тяжкості.  За добу піротехніки ДСНС знешкодили на території області 69 вибухонебезпечних предметів (https://t.me/synegubov/5301).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Виявлено одне тіло цивільної особи із ознаками насильницької смерті.

Поранено щонайменше троє людей.

Пошкоджено чи зруйновано щонайменше один п’ятиповерховий житловий будинок, два приватні будинки та господарчі споруди.

Загалом за добу на Харківщині фахівці ДСНС здійснили 28 оперативних виїздів, з яких: 13 — на ліквідацію пожеж; 10 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 1 — чергування, 4 — інші виїзди. Пожеж від обстрілів з боку окупаційних військ Росії не зафіксовано. О 14:47 рятувальники Куп’янська виїжджали на перевірку території міста після ворожих обстрілів. Виявлено пошкодження приватного домоволодіння та житлової п’ятиповерхівки. Постраждав 76-річний чоловік. Він отримав мінно-вибухові травми та перелами кінцівок. Пожеж не зафіксовано. Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби вилучено та знешкоджено 69 вибухонебезпечних предметів (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3143).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися