MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 січня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 31 грудня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 січня 2022 року

10.01.2023   

Ворожа ракета поцілила у склад піротехники у Київському районі Харкова. 10 січня 2023 року. Фото: Харківська обласна прокуратура

Ворожа ракета поцілила у склад піротехники у Київському районі Харкова. 10 січня 2023 року. Фото: Харківська обласна прокуратура

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 10 січня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Вдень ЗС РФ обстріляли м. Куп’янськ. Артилерійський снаряд влучив прямо у житловий будинок (https://t.me/prokuratura_kharkiv/7465).

Близько 23:00 ЗС РФ попередньо з РСЗВ “Смерч” обстріляли Київський район м. Харкова. Внаслідок обстрілу зафіксоване влучання у склад піротехніки. Сталася масштабна пожежа, вночі спостерігалася детонація піротехнічних виробів. Крім того, після обстрілу на території приватного домоволодіння у Салтівському районі м. Харкова знайдено, попередньо, маршовий двигун РСЗВ “Смерч”, що поцілив у надвірну споруду. У приватному житловому будинку у Київському районі м. Харкова виявлено нерозірваний диск, пошкоджено стіни та стелі. На щастя, обійшлося без постраждалих (https://t.me/synegubov/5281; https://t.me/prokuratura_kharkiv/7460).

За інформацією голови Золочівської громади Віктора Коваленка — протягом доби два села Золочівської громади РФ були обстріляні з мінометів та артилерії. Внаслідок обстрілів пошкоджені енергомережі, ангари сільгосппідприємств, магазин та господарчі приміщення (https://suspilne.media/356100-rf-z-minometiv-ta-artilerii-10-sicna-obstrilala-zolocivsku-gromadu-so-vidomo/).

Протягом доби ворог обстріляв райони більше 20 населених пунктів Харківщини у Куп'янському, Харківському, Чугуївському та Богодухівському районах. Зокрема, під вогнем були Вовчанськ, Дворічна, Лопань, Красне та інші населені пункти. Пошкоджені приватні будинки, торговельні споруди та цивільні автомобілі. Жертв та постраждалих немає (https://t.me/synegubov/5281).

Станом на 10 січня 2022 року з початку деокупаційних заходів у Харківській області слідчими підрозділами Національної поліції України було зареєстровано 4434 воєнних злочини, з яких найбільше 3971 — за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) та 402 — за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України (https://t.me/police_kh_region/14682)

Загалом за добу рятувальниками здійснено 38 оперативних виїздів, з яких: 19 — на ліквідацію пожеж, 4 з яких спричинено ворожими обстрілами; 7 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 4 — на чергування; 8 — інші виїзди (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3129).

Резюме за день(за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Пошкоджено щонайменше 13 цивільних будівель.

Жертв та постраждалих внаслідок ворожих обстрілів не зафіксовано.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися