MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правозахисна організація Truth Hounds отримала Премію свободи імені Андрія Сахарова

09.03.2023   

© Truth Hounds © Truth Hounds © Truth Hounds

© Truth Hounds

Правозахисна організація Truth Hounds отримала Премію свободи імені Андрія Сахарова від Норвезького Гельсінського Комітету. Вітаємо колег з заслуженою нагородою та публікуємо їхній пресреліз.


Ми вдячні Норвезькому Гельсінському Комітету (НГК) за відзначення діяльності Truth Hounds премією свободи імені Андрія Сахарова.

Ця премія була заснована НГК у 1980 році за підтримки фізика та правозахисника Андрія Сахарова. Нею відзначають тих, хто чинить спротив опресивній державній машині, що зазіхає на цінності прав людини.

Цьогоріч представники України отримують її вперше. Саме у той час коли мільйони українців об’єднані у боротьбі проти російського імперіалізму, що прагне знищити українську ідентичність та стерти Україну з мапи світу.

Наразі світ є свідком кульмінації боротьби, яку українці та українки ведуть століттями. Боротьби, відлуння якої десятиліттями приглушувалося щільністю російських тоталітарних обіймів. Зброя і кров на європейському континенті у XXI столітті зробили це протистояння очевидним та відчутним у багатьох країнах світу. Однак, для багатьох осмислення цієї війни та розвінчання наративів, що ширить Росія, ще попереду. Спільним завданням усіх свободолюбивих держав і народів є зробити відповідальність Росії за геноцид та інші міжнародні злочини глобальною.

Станом на березень 2023 року близько 20% української території окуповано Росією. Деякі міста та села перебувають в окупації вже дев’ять років. В якому постраждалому від окупації регіоні України ми б не документували, зіштовхуємося з одним — методичним знищенням українськості через прицільні вбивства, катування, депортації, руйнування культурної спадщини.

Ми отримуємо цю премію від імені громадян України, яких вбивають, переслідують і масово переселяють на чужі території саме тому, що у них є мужність відчувати себе українцями і заявляти про це. Від імені всіх людей, які за ці дев’ять років довірили нам найгірші спогади у житті.

Ця премія належить кожному, хто бореться проти спроб знищити українськість. І вона для кожного, хто у майбутньому матиме змогу читати правду на сторінках підручників з історії, а також житиме у світі, де глобальна солідарність і правосуддя довели свою спроможність.

Борімося — поборемо!

9.03.2023

Truth Hounds

 Поділитися