MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Історик перед обличчям катастрофи

28.03.2023   
30-31 березня 2023 року Товариство “Меморіал”, Memoriał Polska, Центр “Карта” та Mémorial France запрошують на Міжнародну конференцію пам’яті Арсенія Рогінського до музею POLIN у Варшаві.

Арсеній Рогінський Фото: Candy Welz / dapd / Insight media / Vida Press

Арсеній Рогінський Фото: Candy Welz / dapd / Insight media / Vida Press

30-31 березня 2023 року Товариство “Меморіал”, Memoriał Polska, Центр “Карта” та Mémorial France запрошують на Міжнародну конференцію “Історик перед обличчям катастрофи” до музею POLIN у Варшаві.

Це третя конференція пам’яті Арсенія Рогінського (1946-2017), історика, політв’язня, члена Освенцимської Ради та одного із засновників “Меморіалу”, чий день народження ми відзначаємо 30 березня. Крім того, конференція стане першим публічним міжнародним заходом, який “Меморіал” організовує після ліквідації російською владою “Міжнародного Меморіалу” та здобуття Нобелівської премії миру спільно з українськими та білоруськими колегами.

Яке місце історика сьогодні — за часів війни, що підживлюється відсиланнями до міфологізованого минулого? У чому його відповідальність і завдання під час і після катастрофи? Як ми можемо підготуватися до тих викликів, що постануть перед Європою після завершення війни? Яку роль можуть відіграти історики у відновленні справедливості та усвідомленні суспільством своєї відповідальності за злочини, вчинені державою? Як війна впливає на сприйняття культури минулого? Що відбувається, коли художні твори виступають як свідчення, і як історія “працює” з такими свідченнями?

Цими питаннями зобов’язане перейматися зріле суспільство. Розмірковуватимуть над ними не лише історики, а й письменники, художники, фотографи, політологи, журналісти та соціологи з Польщі, Німеччини, України, Франції, Ізраїлю, серед яких сьогоднішні політемігранти з Білорусі та Росії, учасники та свідки політичних протестів. Ми почуємо Людмилу Улицьку, Георгія Касьянова, Марту Гавришко і Ганну Любакову, Анджея Фрішке, Даріуша Столу, Барбару Енгелькінг, Матвія Вайсберга і Каріне Арутюнову, Катрин Гусеф, Пйотра Ріпсона, Зміцера Вайновського, Олександра Соріна, Марину Давидову, Марчіна Зарембу та ін.

Усю програму можна переглянути тут.

На відкритті 30 березня в POLIN ви побачите воєнну графіку видатного українського художника Матвія Вайсберга і картини відомої україно-ізраїльської художниці та письменниці Каріне Арутюнової. Виступить дует співачки народних пісень Манюхи Біконт і джазового контрабасиста Ксаверія Вуйцінського. Після концерту на вас чекає невеликий прийом та келих вина.

Переклад польською, українською, англійською та російською мовами.

Бажано зареєструватися заздалегідь, щоб ми могли нагадати вам про захід, але реєстрація не обов’язкова. Вхід вільний.

До зустрічі!

Коли: 30 березня, 18.00; 31 березня, 10.00

Де: Варшава, Музей історії польських євреїв POLIN.
Вул. Мордехая Анелевича, буд. 6 (ul. Mordechaja Anielewicza 6)
00-157 Варшава

Трансляція на сайті Memoriał Polska та на каналі Харківської правозахисної групи українською.

 Поділитися