MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Швейцарія: Федеральна прокуратура розпочала розслідування нападу на швейцарського журналіста в Україні

30.03.2023   
26 березня 2023 року прес-секретар Генеральної прокуратури Швейцарії (ГПШ) підтвердив у своїй статті для преси, що за фактом нападу на швейцарського журналіста Гійома Бріке з боку ймовірного російського спецназівця розпочато кримінальне провадження.

Truth Hounds, Civitas Maxim Truth Hounds, Civitas Maxim

Truth Hounds, Civitas Maxim

26 березня 2023 року прес-секретар Генеральної прокуратури Швейцарії (ГПШ) підтвердив у своїй статті для преси, що за фактом нападу на швейцарського журналіста Гійома Бріке з боку ймовірного російського спецназівця розпочато кримінальне провадження, і що буде проведено подальше розслідування. Пан Бріке був поранений в результаті нападу, коли він їхав з Кропивницького до Миколаєва (Україна).

Пан Бріке заявив, що в автомобіль, в якому він їхав, з женевськими номерними знаками і написом “PRESS” з обох боків, було зроблено два постріли з боку водія і два постріли з боку пасажира. За словами журналіста, коли він вийшов з машини, солдати, які назвалися росіянами, вкрали, серед іншого, 3’000 євро готівкою та його паспорт.

У 2022 році Truth Hounds за сприяння Civitas Maxima подали повідомлення швейцарській владі щодо нападу на пана Бріке. У 2021 році Civitas Maxima провела для Truth Hounds в Україні тренінг з документування міжнародних злочинів на базі свого Навчально-методичного центру.

На початку 2022 року Генеральна прокуратура Швейцарії створила робочу групу, яка займається збереженням доказів, пов’язаних із можливими злочинами, скоєними в Україні, оскільки швейцарські органи влади компетентні розглядати ці злочини за принципом універсальної юрисдикції. Тим не менш, у цьому конкретному випадку швейцарське громадянство пана Бріке поширює юрисдикцію Швейцарії на ймовірний воєнний злочин через принцип пасивної персональності, який визнає юрисдикцію держави над злочинами, вчиненими за кордоном проти її власних громадян, незалежно від громадянства ймовірного злочинця.

За даними “Репортерів без кордонів” (RSF), російські сили цілеспрямовано нападають на журналістів в Україні. Лише у 2022 році було вбито 13 журналістів, які висвітлювали війну. Систематичні напади на журналістів спонукали RSF звернутися до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС).

З 2014 року Truth Hounds документує міжнародні злочини, скоєні в країні, і в 2023 році отримала премію свободи імені Андрія Сахарова від Норвезького Гельсінського комітету. Для Дмитра Коваля, юридичного директора Truth Hounds, рішення Генеральної прокуратури Швейцарії є важливим: “Ми вітаємо рішення Генеральної прокуратури, і Truth Hounds готова допомагати швейцарській владі в їхніх поточних розслідуваннях”.

Для отримання додаткової інформації:
Truth Hounds: [email protected]
Civitas Maxima: [email protected]

 Поділитися