MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Перед підривом Каховської ГЕС у РФ дозволили не розслідувати аварії на небезпечних об’єктах, що сталися унаслідок воєнних дій і терактівРосійські військові мінують кримський завод ‘Титан’Як українські тварини опинилися на Алеї слави в Голлівуді Заповідник ‘Асканія-Нова’: росіяни призначили свого ‘директора’День пам’яті втрачених видів: через війну потерпають рідкісні тварини, що мешкають у степовій зоніUAnimals: Внаслідок російської агресії в Україні може зникнути понад 80 видів тварин Від війни постраждала п’ята частина українських заповідників і майже третина лісового фондуЕкологічна катастрофа на Луганщині як наслідок військових дійКерівництво Темнівської колонії судитимуть за забруднення річки УдиЯкий вирок нам виносить природа? Або як ми обманюємо самих себе, коли забруднюємо довкілляПісля нас хоч потоп, або Чому екологічні катастрофи стали в Україні нормою життя?Автівка з краденими хімікатами потрапила в Рось: у Білій Церкві припинено водопостачання (ОНОВЛЕНО)Дістатися дна: Росія провалила евакуацію цивільних на окупованих територіях‘Скіфське золото’ має повернутися до України Росіяни готують техногенну катастрофу й замінували хімзавод ‘Кримський титан’ Росіяни затримали десятки мешканців МелітополяЗ РФ до Угорщини: що відбувається з вивезеними українськими військовополоненимиЯк діяти у випадку викиду радіації та як Україна готується до можливого теракту РФ В Україні ухвалили перший вирок за пропагування вступу до російської армії кримським дітям

Російські військові обстрілюють Херсон та Херсонщину, звідки евакуюють людей після підриву Каховської ГЕС

08.06.2023   
Марина Гарєєва
Росіяни обстріляли Корабельну площу в Херсоні, де перебувало більше сотні людей, і населені пункти у Херсонському районі, є постраждалі. Попри цинічні обстріли РФ, наразі вже вдалося евакуювати понад дві тисячі людей.

7 червня 2023-го. Херсон, площа Корабел. Фото: Суспільне Херсон.

7 червня 2023-го. Херсон, площа Корабел. Фото: Суспільне Херсон.

8-го червня російські військовослужбовці обстріляли Корабельну площу у Херсоні, де збиралися евакуйовані люди й рятувальники, медики й волонтери.

Серед інших про це повідомив журналіст Стас Козлюк, який там перебував.

“Годину тому росіяни обстріляли точку евакуації на Корабельній площі. На той момент там було більше сотні людей: рятувальники, медики, евакуйовані цивільні, волонтери”, — написав він на своїй фейсбук-сторінці. Медійник розповів, що перший російський снаряд розірвався у воді — за 50 метрів від нього та іншого журналіста, співробітника “Ґрат” та Reuters, Стаса Юрченка, який устиг відзняти момент обстрілу.

За словами Козлюка, російські військові обстрілювали Херсон з артилерії та “Градів”.

Стас Юрченко також написав, що росіяни обстріляли місце евакуації, та виклав світлини обстрілу на своїй фейсбук-сторінці.

Фото з фейсбук-сторінки Стаса Юрченка.

Фото з фейсбук-сторінки Стаса Юрченка.

Фото з фейсбук-сторінки Стаса Юрченка.

Фото з фейсбук-сторінки Стаса Юрченка.

Херсонський фіксер іспанського телебачення Родіон Красновид також розповідав журналістам видання МОСТ, що російські снаряди падали просто в озеро, що утворилося посередині Корабельної площі.

Українські правоохоронці відреагували на російський обстріл і відзначили, що 8-го червня російські військові обстріляли не лише обласний центр, а й населені пункти у Херсонському районі.

Як повідомили в Офісі Генпрокурора, в одному із сіл через обстріли були травмовані четверо місцевих мешканців. Пошкоджень зазнали об’єкти цивільної інфраструктури.

За фактом ворожого обстрілу цивільних під час евакуації на Херсонщині було розпочато досудове розслідування. Ідеться про кримінальні провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). 

Хоча раніше надходили повідомлення, що під час проведення евакуації загинула людина, в Офісі Генпрокурора уточнили, що наразі інформація про летальний випадок не підтвердилася. Також поки достеменно невідомо, скільки людей зазнали травм. Через ворожі обстріли могли постраждати дев’ятеро людей, проте точні дані ще уточнюються.

Як розповіли у Херсонській ОДА, російські Збройні сили поранили двох працівників ДСНС, поліцейського, лікаря та волонтера з Німеччини. У МВС також повідомляли, що було поранено мирну мешканку.

“Обстріл розпочався саме під час евакуації громадян, чиї оселі виявилися підтопленими, — писали в офіційному телеграм-каналі МВС. — Росія покинула в біді людей на окупованій частині Херсонщини. І продовжує заважати Україні рятувати найцінніше — людські життя”.

Голова ДСНС Сергій Крук розповів більше про поранених рятувальників. За його даними, росіяни поранили водолаза-сапера та водія-сапера з Миколаївської області.

“На фото наші хлопці, яких під час евакуації людей застав обстріл. Герої без зброї!” — написав очільник ДСНС на своїй фейсбук-сторінці та оприлюднив світлини надзвичайників.

Сергій Крук / фейсбук.

Сергій Крук / фейсбук.

Як розповів очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, одна людина перебуває в реанімації, лікарі борються за її життя. Прокудін не уточнював, про кого саме йдеться.

Очільник Херсонської ОВА також поділився оперативною інформацією. Наразі на правобережжі Херсонщини підтоплено 27 населених пунктів. За попередніми підрахунками, від водної стихії постраждали 3 329 будинків: 3 177 будинків — у Херсонському районі, 111 — у Бериславському, 41 — у Каховському.

Попри цинічні обстріли РФ, наразі з небезпечних територій вдалося евакуювати 2 тисячі людей. Як повідомили в МВС, станом на 18:00, 8-го червня, було евакуйовано 2334 людини, зокрема:

  • мікрорайон Корабел — 1 765;
  • Корабельний район, місто Херсон — 210; 
  • Дніпровський район, місто Херсон — 27;
  • Суворовський район, місто Херсон — 10;
  • Чорнобаївка — 3;
  • Калинінське — 27;
  • Бобровий Кут — 4;
  • Краснолюбецьке — 14;
  • Заповіт — 5;
  • Тягинка — 41;
  • Бургунка — 10;
  • Микільське — 10;
  • Козацьке — 4;
  • Садове — 75;
  • Понятівка — 4;
  • Львове — 3;
  • Білозерка — 19;
  • Інгулець — 89;
  • Ясна Поляна — 4;
  • Дар’ївка — 5;
  • Токарівка — 2;
  • Львове — 3.

Евакуація триває не лише на Херсонщині, а й в Баштанському районі Миколаївської області. Як сповіщали в телеграм-каналі “Каховська ГЕС | штаб info” (створеному для надання достовірної та корисної інформації про ситуацію на Херсонщині, евакуаційні рейси та повідомлення рятувальників), унаслідок підриву Каховської ГЕС були підтоплені й території Миколаївської області.

“Рятувальники за допомогою моторних човнів допомагають місцевому населенню, евакуюють людей та тварин. Організована евакуація маломобільних жителів, зокрема із села Афанасіївка, що у Снігурівській громаді, вивезено п’ятьох людей похилого віку, які не могли самостійно пересуватись”, — писали в телеграм каналі “Каховська ГЕС”. 

Станом на 18:00, 8-го червня, з села Афанасіївка вдалося евакуювати 75 людей.

Детальніше про черговий злочин Російської Федерації — підрив Каховської ГЕС — можна прочитати у матеріалі ХПГ. Прикметно, що за тиждень до підриву Каховської ГЕС у Росії дозволили не розслідувати аварії на небезпечних об’єктах, які сталися унаслідок “воєнних дій” і терактів, у тому числі й аварії на тимчасово окупованих територіях України.

Фото з телеграм-каналу МВС України.

Фото з телеграм-каналу МВС України.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися