MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Замовників нападу на Катерину Гандзюк засудили до 10 років позбавлення волі

26.06.2023   
Марина Гарєєва
Владислава Мангера та Олексія Левіна засудили до 10 років ув’язнення та зобов’язали відшкодувати моральну шкоду родині Гандзюк: сплатити по п’ять мільйонів гривень кожному потерпілому.

Світлина оприлюднена Офісом Генпрокурора.

Світлина оприлюднена Офісом Генерального прокурора.

Дніпровський районний суд Києва оголосив вирок у справі про вбивство громадської активістки Катерини Гандзюк.

Як повідомили в Офісі Генпрокурора, “колишніх голову та помічника депутата Херсонської обласної ради визнано винними у замовленні та організації вчинення за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, що має характер особливого мучення та спричинив смерть потерпілої Катерини Гандзюк (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 КК України)”.

Владислава Мангера визнали винним у замовленні нападу, Олексія Левіна — в організації. Їх обох засудили до 10 років ув’язнення. 

В Офісі Генпрокурора розповіли, що “у ході судового розгляду було долучено та досліджено 59 томів матеріалів кримінального провадження, речові докази, допитано свідків та експертів”. Прокурори просили максимально можливе покарання замовникам нападу. “Заслухавши доводи прокурорів, суд призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі обом обвинуваченим”, — повідомили в Офісі Генпрокурора.

Окрім цього, обвинувачені мають відшкодувати моральну шкоду родині Гандзюк і сплатити по п’ять мільйонів гривень кожному потерпілому. 

Передісторія

В Офісі Генерального прокурора нагадали деталі справи:

Прокурори довели у суді, що “на початку липня 2018-го року на той час голова Херсонської обласної ради, на ґрунті особистої неприязні, вирішив організувати напад на громадську активістку Катерину Гандзюк”. Для вчинення злочину він залучив помічника депутата Херсонської облради, який “зустрівся з майбутнім координатором нападу Сергієм Торбіним та запропонував за грошову винагороду залучити виконавців та пособників скоєння злочину”.

“При цьому, діючи за раніше розробленим та погодженим з головою Херсонської облради злочинним планом, він повідомив Торбіну про необхідність виконання нападу одним із визначених способів: переламати їй кістки рук та ніг або ж облити сірчаною кислотою. За напад виконаний першим способом Торбін міг отримати 5 000 доларів США, другим — 2 500-3 000 доларів США”, — нагадали правоохоронці.

Торбін погодився на пропозицію та, виконуючи замовлення й дотримуючись вказівок засуджених, “залучив до вчинення злочину Віктора Горбунова, Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського та Микиту Грабчука”. Було встановлено, що “Васянович та Вишневський здійснювали спостереження за потерпілою, Горбунов придбав кислоту, Грабчук облив нею Катерину Гандзюк”.

Уранці 31-го липня 2018-го року Катерину Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою поблизу під’їзду будинку, де вона проживала. Катерина померла 4-го листопада 2018-го року. 40 відсотків її тіла було уражено хімічними опіками.

“На початку серпня 2018-го року помічник депутата Херсонської облради, діючи з відома та за дорученням голови облради, під час особистої зустрічі сплатив Торбіну обіцяні для співучасників 4 500 доларів США, ще 500 доларів надали до вчинення злочину у вигляді завдатку, — йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. — У червні 2019-го року суд визнав винними та призначив покарання членам групи нападників: Торбіну — шість з половиною років позбавлення волі. Грабчуку — шість років позбавлення волі, Васяновичу та Вишневському — по чотири роки позбавлення волі, Горбунову — три роки позбавлення волі”.

У жовтні 2020-го року суд виніс вирок Ігорю Павловському (який “надав транспорт виконавцям нападу та приховав інформацію про злочин від правоохоронних органів”): його засудили до двох років позбавлення волі з іспитовим терміном в один рік. Раніше Павловський пішов на угоду зі слідством і дав свідчення проти Владислава Мангера та Олексія Левіна, підтвердивши, що вони є організаторами нападу.

 Поділитися