MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подяка Форуму Лева Копелєва від Харківської правозахисної групи

01.07.2023    доступно: in English | На русском
Всеволод Речицький, Євген Захаров
Гуманні загальнолюдські цінності — це те, що Лев Копелєв відстоював рішуче і завжди. І це справді те, чого прагне у своїй повсякденній роботі Харківська правозахисна група.

[всеволод речицький та євген захаров]

Пану Томасу Роту
Голові правління
Форуму Льва Копелєва

Lew Kopelew Forum
Neumarkt 18, Neumarkt Passage
50667 Köln
www.kopelew-forum.de
Tel.: +49 221 257 67 67, Fax: +49 221 257 67 68

30 червня 2023 р.

Вельмишановний пане Томасе Рот, дорогі друзі та колеги!

Від імені Харківської правозахисної групи та просто від себе особисто висловлюємо Вам свою щиру подяку та глибоку вдячність за високу оцінку нашої роботи та присудження нашій Групі (ХПГ) Премії Льва Копелєва за 2023 р.

Нам особливо приємно отримати цю високу нагороду з Ваших рук, оскільки ми завжди високо цінували той великий і багатогранний внесок, який Лев Копелєв зумів зробити у повагу людської гідності, захист людей від жорстокості диктатур та виховання політичної терпимості. Не менш значущим був його внесок у таку актуальну нині для України боротьбу за свободу індивіда у всіх її сенсах, за радість людського існування та мир.

Гуманні загальнолюдські цінності — це те, що Лев Копелєв відстоював рішуче і завжди, незалежно від громадянства та географії присутності. І це справді те, чого прагне у своїй повсякденній роботі Харківська правозахисна група.

Ми завжди високо цінували ідейну, духовну та літературну спадщину Льва Копелєва та його дружини Раїси Орлової, робили для його справедливого визнання все, що було і є в наших силах. Починаючи з 2010 та по 2018 р. наше дочірнє видавництво “Права людини” подарувало новому поколінню читацької аудиторії майже всі їхні книжки.

Лев Копелєв мав універсальний талант гуманіста, який дозволяв і водночас вимагав від нього вірити у можливість перебудови європейського світу навіть під час війни, пропагувати людинолюбство, захищати мирне населення від жорстокості, пограбувань та насильства. Сила особистості підтримувала в ньому світогляд вільної людини, яка не тільки відчувала себе такою, а й за будь-яких обставин поводилася як незалежна і ясно мисляча людина.

Сьогодні цінності, в які незламно вірив цей дивовижний письменник, вчений та правозахисник продовжує захищати та послідовно відстоювати Ваш Форум. Ваша робота не дозволяє і сьогодні послабити “потужний і неповторний голос автора” (Володимир Корнілов), моральна позиція якого виявилася витребуваною в ХХІ столітті анітрохи не менше, ніж у ХХ столітті.

Саме тому нам так радісно та приємно отримати цю високу нагороду та символ визнання з Ваших рук.

Зі щирим визнанням і солідарністю

Виконавчий директор ХПГ
Євген Захаров

Голова Ради ХПГ
Всеволод Речицький

 Поділитися