MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Подяка Форуму Лева Копелєва від Харківської правозахисної групиУ боротьбі за свободу та незалежність України: Премія Лева Копелєва ‘За мир і права людини’ за 2023 рікБлагодарность Форуму Льва Копелева от Харьковской правозащитной группыБратья Кличко, Тайра и Харьковская правозащитная группа получат премию Льва КопелеваВ борьбе за свободу и независимость Украины: Премия Льва Копелева ‘За мир и права человека’ за 2023 годОнлайн-презентация «Достоинство человека и путь Льва Копелева»Лауреатами премії Копелєва стали представниці Білорусі та російський історикПодіумна дискусія „Просвітник із Києва. Лев Копелев: Україна, Росія, Німеччина“Премия им. Льва Копелева в 2015 году за вклад в борьбу за мир и права человека. 19 апреля 2015, Кёльн. Речь Мартина Шульца, Председателя Европейского парламентаПремія ім. Лева Копелєва у 2015 році за внесок в боротьбу за мир та права людини 19 квітня 2015, м. Кьольн. Промова Мартіна Шульца, Голови Європейського парламентуВыступление на церемонии вручения премии имени Льва Копелева «За свободу и права человека». Кельн, 19 апреля 2015 г.Виступ з нагоди вручення премії імені Лева Копелєва «За свободу і права людини». Кьольн, 19 квітня 2015 рокуВручення премії імені Лева Копелєва «За свободу та права людини» 2015 р. представникам громадянського суспільства України та РосіїДоступ до архівів, Лев Копелєв, історична правда – зустріч у Луганську (ВІДЕО)Книги Раисы Орловой и Льва Копелева в контексте мировой культурыПублічна дискусія: «Лев Копелєв: Чого історія навчила мене?» у Львові (ВІДЕО)К 100-летию Льва Зиновьевича КопелеваВечер памяти Льва Копелева в «Мемориале»Презентация автобиографической трилогии Льва Копелева

Брати Клички, Тайра та Харківська правозахисна група отримують премію Лева Копелєва

30.06.2023    доступно: in English | На русском
Сьогодні Форум імені Лева Копелєва, базований у Кельні, Німеччина, оголосив трьох лауреатів премії “За свободу і права людини”, яку вручає щорічно з 2001-го року.

Ілюстрація: Марія Крикуненко / Харківська правозахисна група, на основі фото від AP і Getty Images [клички тайра хпг]

Ілюстрація: Марія Крикуненко / Харківська правозахисна група, на основі фото від AP і Getty Images

Цьогорічною премією відзначені Харківська правозахисна група, парамедикиня Юлія Паєвська та брати Володимир та Віталій Клички. Уперше в історії премії усі лауреати — українці. У Форумі зазначають, що у 2023-му році премією відзначено весь український народ та перелічені його представники зокрема. Торік премія не присуджувалася.

“Лев Копелєв, який народився та виріс у столиці України Києві, присвятив своє життя боротьбі за мир та права людини. Ми впевнені у тому, що сьогодні він би рішуче став на захист України, своєї Батьківщини”, — ідеться у пресрелізі Форуму Копелєва.

Лев Копелєв — правозахисник, письменник та переконаний гуманіст. Тривалий час жив у Харкові, десять років відбув у радянських таборах, після чого став активним учасником правозахисного руху, за що згодом був позбавлений радянського громадянства і переїхав до Кельна.

Копелєв був різким противником нетерпимості, космополітом, вважав, що “брехню можливо перемогти лише правдою”. Нагородою, названою на його честь, відзначаються люди, проєкти та організації, які беруть активну участь у діяльності, вірній духу Лева Копелєва.

Раніше, у 2015-му році, директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров особисто ставав лауреатом премії. Харківська правозахисна група та її видавництво “Права людини” видали майже всі написані Копелєвим та його дружиною Раїсою Орловою книги. У 2021-му році було презентоване україномовне біографічне видання “Лев Копелєв. Гуманіст і космополіт”, написаної швейцарським письменником Райнгардом Майєром. Більшість книжок доступна безкоштовно у онлайн-бібліотеці прав людини.

Харківська правозахисна група вдячна за високу оцінку своєї роботи і також вітає з нагородженням Юлію Паєвську та Віталія й Володимира Кличків, з якими має за честь опинитися серед номінантів.

“Гуманні загальнолюдські цінності — це те, що Лев Копелєв відстоював рішуче і завжди, незалежно від громадянства та географії перебування. І це справді те, чого прагне у своїй повсякденній роботі Харківська правозахисна група”, — написав голова Ради ХПГ Всеволод Речицький у листі до Форуму Лева Копелєва та його голови Томаса Рота. — Не менш значущим був його [Копелєва] внесок у таку актуальну нині для України боротьбу за свободу індивіда у всіх її сенсах, за радість людського існування та мир”.

Вручення Премії імені Лева Копелєва 2023 відбудеться 22-го жовтня 2023-го року о 12:00 у центральній залі Кельнської регіональної ощадної каси (Kreissparkasse Köln).

Повний пресреліз Форуму Копелєва щодо цьогорічної премії доступний на сайті Харківської правозахисної групи.

 Поділитися