MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Есе про свободу. Український Католицький Університет. Юридична школа. 2023 р.

25.07.2023   
Шановний читачу, вашій увазі пропонується збірка майже півсотні есе про свободу, написаних студентами першого курсу Школи права Українського Католицького Університету (УКУ) ще на початку літа 2023 р. Темою всіх без винятку есе є індивідуальне розуміння студентами категорії “СВОБОДИ”.

[Есе про свободу. Український Католицький Університет. Юридична школа. 2023 р.]

Перед написанням роботи вони прослухали курс з Конституційного права України (система врядування) та прав людини (за Конституцією України 1996 р. та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р.). Вільно розмірковуючи про своє ставлення до принад свободи, всі вони виконували індивідуальне учбове завдання. У процесі підготовки тексту збірки для розміщення на сайті Харківської правозахисної групи (ХПГ) студентські рукописи зазнали незначного редагування. Характерну стилістику цих дуже невеликих за своїм обсягом творів ми намагалися зберегти неушкодженою.

Рішення оприлюднити студентські погляди на свободу виникло тоді, коли несподівано нам стало зрозумілим, що погляди молодих українців на свободу є нині суттєво відмінними від тих, які ще 5-10 років тому панували на освітніх теренах України.

Наприклад, звертає на себе увагу те, що більшість есе відверто “індивідуалістичні”. Несподівано часто в них зустрічаються послідовно нон-конформні думки в аргументації й поясненні життєвих позицій. Особливу увагу звертає на себе також нетипова для юристів-першокурсників ерудиція. Окремі есе є по-справжньому філософськими, інші є більшою мірою прагматичними чи, навпаки, насиченими емоціями.

Так або інакше, усі запропоновані тут тексти свідчать про цікаві зміни в менталітеті молодих українців. Саме вони спонукали нас оприлюднити (виключно за згодою авторів) на сайті правозахисної організації їх стисло висловлені думки про свободу.

Євген Захаров,
Всеволод Речицький

Скачати збірку есе у форматі PDF

 Поділитися