MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Анонс: Ініціатива Т4P звертається до МКС через обстріли цивільного населення України

21.08.2023   
22-го серпня 2023-го року відбудеться презентація подання до Міжнародного кримінального суду.

Depositphotos [мкс міжнародний кримінальний суд гаага трибунал] Depositphotos Depositphotos

Depositphotos

Від початку повномасштабного вторгнення ініціатива “Трибунал для Путіна” зафіксувала близько 48 тисяч воєнних злочинів і понад 80% з них — атаки на цивільні об’єкти та цивільних. Окупанти неодноразово обстрілювали мирне населення: житлові будинки, лікарні, школи, церкви, пам’ятки культури та об’єкти інфраструктури життєзабезпечення. Розслідування цих воєнних злочинів може тривати не те що роками, а й навіть десятиліття.

Щоб привернути увагу Офісу Прокурора МКС до кричущих масштабів таких злочинів та ініціювати притягнення винних до відповідальності ініціатива “Трибунал для Путіна” зібрала та структурувала дані про обстріли цивільних у великому поданні до Міжнародного кримінального суду. У ньому правозахисники описують факти, систематичність та масштабність обстрілів, юридичні кваліфікації, диференціюють обстріли, наводять аналітику задокументованих в базі T4P епізодів обстрілів, та називають відповідальних російських командирів, які ймовірно керували обстрілами. Автори подання та документатори розкажуть про те, як збирали дані, чому важливі такі документи та як вони можуть вплинути на розслідування воєнних злочинів, скоєних окупантами.

Дата і час: 22.08.2023, початок о 11:00

Формат заходу: офлайн, онлайн-трансляція

Місце проведення: Пресцентр медіагрупи “Накипіло”, м. Харків, вул. Мистецтв, 14

Подія у фейсбуці

Учасники пресконференції:

  • Максим Ревякін, експерт Харківської правозахисної групи, співавтор подання
  • Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи
  • Наталія Єсіна, документаторка воєнних злочинів у Сумській області, представниця Північної правозахисної групи
  • Ігор Бринош, документатор воєнних злочинів в Одеській області, представник одеського “Комітету виборців України”

Модератор: Святослав Рубан, документатор воєнних злочинів, інформаційний координатор Центру громадянських свобод

Акредитація для медіа: https://forms.gle/rHbdxFQcvsyvySnf7. Є можливість долучитися як онлайн, так і офлайн. Усім зареєстрованим медіа відправлять посилання на трансляцію.

Цей захід — перший із серії представлень подань до Міжнародного кримінального суду від ініціативи “Трибунал для Путіна”. Наступний захід відбудеться 28-го серпня об 11:00 у Києві, за адресою: вулиця Богдана Хмельницького, 8/16 (Медіацентр Україна / Укрінформ). Тема заходу: Геноцид у Маріуполі. Юридичне обґрунтування міжнародного злочину.

Подання підготовлено за підтримки Посольства США в Україні.

 Поділитися