MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Двопалатний парламент та Кримськотатарська Автономна Республіка: модельний проєкт Конституції України

20.11.2023   
Українська Конституція не відповідає потребам часу, вважає Голова Ради ХПГ доцент УКУ Всеволод Речицький. Пропонуємо до вашої уваги створений ним модельний проєкт Основного закону держави, а також переклад цього тексту англійською.

© Брендан Гоффман © Brendan Hoffman

© Брендан Гоффман

Цей модельний проєкт є одним із результатів дослідницьких творчих зусиль Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) та Харківської правозахисної групи (ХПГ) в ділянці сучасного євроатлантичного конституціоналізму, захисту прав людини і основоположних свобод в Україні в період 1994—2023 рр.

Він передбачає новий підхід до визначення засад конституційного ладу України, двопалатну структуру українського парламенту — Національних Зборів України, пропонує президентську форму правління (президент — глава виконавчої гілки влади), переосмислює весь комплекс суб’єктивних прав і свобод людини і громадянина.

Цілком новим у проєкті є юридичний статус Кримськотатарської Автономної Республіки як політичної (національної) автономії кримськотатарського народу. Ідейну основу проєкту складають надбання національної та загальної євроатлантичної конституційної думки.

У принципових питаннях свободи совісті, слова та медій модельний проєкт відображає аксіоматичні позиції американської (США) конституційної парадигми.

Він буде цікавий для членів Ради національної безпеки і оборони України, Комісії при Президентові України з питань правової реформи, фахівців у царині політичних наук, філософії права, порівняльного та національного конституційного права, громадських активістів, а також усіх тих, хто цікавиться питаннями верховенства права, сучасної політичної та правової теорії.

Модельний проєкт Конституції України.docx

Англомовний переклад повномасштабного коментованого модельного проєкту нової Конституції України — 2023 здійснено Мартою Мідяною (J.D. Candidate — 2024 /Cardozo School of Law, New-York, USA). Його можна завантажити тут: Constitution of Ukraine. A draft.rtf

 Поділитися