MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Компенсації за пошкоджені ворогом автівки — до ВР подали законопроєкт

23.02.2024   
Ірина Скачко
Під час російських атак на українські міста і села було знищено або пошкоджено чимало автівок. Але наразі про відшкодування таких втрат не йдеться.

Біля будинку на вулиці Метробудівників, Харків, 01.08.2022. © Денис Волоха / ХПГ [харків північна салтівка авто машина кіт спалена автівка документування руйнування]

Біля будинку на вулиці Метробудівників, Харків, 01.08.2022. © Денис Волоха / ХПГ
Автори ініціативи пропонують внести зміни до Цивільного кодексу України і забезпечити права постраждалих громадян на отримання компенсації за пошкоджені та знищені внаслідок російської збройної агресії транспортні засоби.

Для цього планується встановити, що компенсації власнику автівки здійснюватиметься коштом держави-агресора, а також відповідних фондів, створених на відновлення України, у тому числі міжнародних, міжнародної технічної та/або поворотної чи безповоротної фінансової допомоги. Крім того, гроші можуть брати з інших джерел, передбачених законодавством. Як саме це відбуватиметься в разі ухвалення законопроєкту, невідомо. “Порядок визначення і виплати компенсації за пошкоджений або знищений транспортний засіб внаслідок збройної агресії проти України, встановлюється Кабінетом Міністрів України”, — йдеться в документі.

Зараз державної програми для компенсації за втрачену через війну автівку немає. Якесь відшкодування можна отримати лише у випадку, якщо транспортний засіб відповідним чином застрахований на випадок пошкоджень, пов’язаних з воєнними ризиками. Як повідомляє “Економічна правда”, деякі приватні страхові компанії надають такі послуги в рамках полісу КАСКО, але всі вони мають низку обмежень, зокрема щодо віку та вартості авто.

Крім того, можна позиватися до Росії в українських та міжнародних судах. Як пояснюють юристи, здійснити це можна буде лише після нашої перемоги. Але вже зараз варто зафіксувати втрату або пошкодження рухомого майна, звернувшись до правоохоронних органів.

У приймальнях ХПГ вам можуть безоплатно допомогти з цими питаннями.

Нагадаємо, якщо ви або ваші близькі постраждали від воєнних злочинів, потребуєте безоплатної правової, гуманітарної чи психологічної допомоги, ви можете звернутися до наших приймалень:

у Києві за номером телефону +380 50 555 27 95,

у Харкові +380 50 505 14 15.

У базі даних правової ініціативи “Трибунал для Путіна” зафіксовано 3187 знищених або пошкоджених ворогом цивільних транспортних засобів. Найбільше таких випадків у Харківській, Херсонській та Донецькій областях.

Нагадаємо, власники пошкодженого та зруйнованого житла можуть подати заяву в “Дії” та отримати кошти або сертифікат на придбання нової оселі. Йдеться лише про нерухомість, розташовану на підконтрольній Україні території поза зоною активних бойових дій.

Якщо вам сподобалася публікація, підтримайте автора статті та діяльність Харківської правозахисної групи
 Поділитися