MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Компенсації за пошкоджені ворогом автівки — до ВР подали законопроєкт

23.02.2024   
Ірина Скачко
Під час російських атак на українські міста і села було знищено або пошкоджено чимало автівок. Але наразі про відшкодування таких втрат не йдеться.

Біля будинку на вулиці Метробудівників, Харків, 01.08.2022. © Денис Волоха / ХПГ [харків північна салтівка авто машина кіт спалена автівка документування руйнування]

Біля будинку на вулиці Метробудівників, Харків, 01.08.2022. © Денис Волоха / ХПГ
Автори ініціативи пропонують внести зміни до Цивільного кодексу України і забезпечити права постраждалих громадян на отримання компенсації за пошкоджені та знищені внаслідок російської збройної агресії транспортні засоби.

Для цього планується встановити, що компенсації власнику автівки здійснюватиметься коштом держави-агресора, а також відповідних фондів, створених на відновлення України, у тому числі міжнародних, міжнародної технічної та/або поворотної чи безповоротної фінансової допомоги. Крім того, гроші можуть брати з інших джерел, передбачених законодавством. Як саме це відбуватиметься в разі ухвалення законопроєкту, невідомо. “Порядок визначення і виплати компенсації за пошкоджений або знищений транспортний засіб внаслідок збройної агресії проти України, встановлюється Кабінетом Міністрів України”, — йдеться в документі.

Зараз державної програми для компенсації за втрачену через війну автівку немає. Якесь відшкодування можна отримати лише у випадку, якщо транспортний засіб відповідним чином застрахований на випадок пошкоджень, пов’язаних з воєнними ризиками. Як повідомляє “Економічна правда”, деякі приватні страхові компанії надають такі послуги в рамках полісу КАСКО, але всі вони мають низку обмежень, зокрема щодо віку та вартості авто.

Крім того, можна позиватися до Росії в українських та міжнародних судах. Як пояснюють юристи, здійснити це можна буде лише після нашої перемоги. Але вже зараз варто зафіксувати втрату або пошкодження рухомого майна, звернувшись до правоохоронних органів.

У приймальнях ХПГ вам можуть безоплатно допомогти з цими питаннями.

Нагадаємо, якщо ви або ваші близькі постраждали від воєнних злочинів, потребуєте безоплатної правової, гуманітарної чи психологічної допомоги, ви можете звернутися до наших приймалень:

у Києві за номером телефону +380 50 555 27 95,

у Харкові +380 50 505 14 15.

У базі даних правової ініціативи “Трибунал для Путіна” зафіксовано 3187 знищених або пошкоджених ворогом цивільних транспортних засобів. Найбільше таких випадків у Харківській, Херсонській та Донецькій областях.

Нагадаємо, власники пошкодженого та зруйнованого житла можуть подати заяву в “Дії” та отримати кошти або сертифікат на придбання нової оселі. Йдеться лише про нерухомість, розташовану на підконтрольній Україні території поза зоною активних бойових дій.

 Поділитися