MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Відтепер власники зруйнованого майна також можуть подавати заявки на компенсацію

02.08.2023   
Марина Гарєєва
Раніше це могли зробити лише власники пошкодженого майна. 1-го серпня у Мінцифрі анонсували новий етап програми “єВідновлення”. Що він передбачає — розповідаємо у статті ХПГ.

[євідновлення дія сайт дії компенсації за зруйноване житло]

Українці, чиї домівки були знищені через російську агресію, можуть подати заяву в “Дії” та отримати кошти.

Про це 1-го серпня повідомили в уряді.

Як розповіли в Міністерстві цифрової трансформації, українці, чиї домівки зазнали пошкоджень через російську збройну агресію, вже отримують фінансову допомогу за програмою “єВідновлення”. Таким чином понад чотири тисячі українців отримали виплати, що сягають 332 мільйонів гривень, кажуть в уряді.

“Тепер послуга доступна і для власників знищеного майна. У ‘Дії’ українці зможуть оформити житловий сертифікат, конвертувавши [його] потім у кошти на купівлю нової домівки”, — цитують на урядовому порталі Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

У Мінцифрі також зазначили, що у рамках програми “єВідновлення” наразі можна отримати компенсацію за зруйноване житло, яке має одного власника, не розміщене в зоні активних бойових дій та розташоване на підконтрольній Україні території.

Аби отримати компенсацію, потрібно

  • Повідомити про знищене майно в застосунку “Дія”. Для цього слід перейти в меню Послуги — розділ єВідновленняЗруйноване майно (якщо ви зробили це раніше, не потрібно робити це повторно).
  • Заповнити заяву про компенсацію в застосунку. Для цього необхідно, щоб ваші права на нерухомість були внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
  • Вказати пільгову категорію (якщо така є) та контактні дані.

Тоді “Дія” має автоматично сформувати заяву, яку залишиться перевірити та відправити, кажуть урядовці.

При цьому, як пояснили в Мінцифрі, саме комісія органу місцевого самоврядування буде визначати суму компенсації. Для цього місцева влада має врахувати площу знищеного житла, рік побудови будинку, клас об’єкта та середню вартість квадратного метра на вторинному ринку регіону.

Після того як комісія оцінить зруйноване майно, людина має отримати житловий сертифікат, який або з’явиться у “Дії”, або прийде на електронну пошту.

За словами урядовців, такий сертифікат можна буде використати, щоб придбати нову квартиру (будинок чи будь-яке інше житлове приміщення), а також для купівлі нерухомості на вторинному ринку чи інвестиції в будівництво. Для цього буде потрібно:

  • подати заяву в “Дії” для бронювання коштів за сертифікатом;
  • укласти угоду купівлі в нотаріуса та зазначити сертифікат як спосіб оплати.

Після цього житловий сертифікат мають конвертувати у кошти і перерахувати ці кошти продавцю нерухомості.

При цьому у Міністерстві цифрової інформації попередили про ряд нюансів:

  • Скористатися сертифікатом потрібно протягом 5 років з моменту отримання.
  • Наразі сертифікат можна використати  лише для купівлі нової домівки. Якщо ж людина хоче звести приватний будинок на власній земельній ділянці, їй доведеться зачекати, адже над розробкою цієї опції ще працюють.
  • Якщо людина отримає компенсацію, вона повинна буде відмовитися від репарацій, які держава-агресор може сплачувати у майбутньому.

Крім того, в уряді пообіцяли, що пізніше можна буде отримати компенсацію за зруйноване житло, яке має кількох співвласників, розташоване на тимчасово окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій.

Поки що подати заяву про отримання компенсації за знищене майно можна лише в застосунку “Дія”. Проте в Мінцифрі пообіцяли, що пізніше це можна буде зробити в ЦНАПах, у нотаріусів та в органах соціального захисту.

Більше про процедуру отримання сертифіката можна дізнатися на сайті програми “єВідновлення” в розділі Зруйноване житло


Раніше Харківська правозахисна група писала, що робити, якщо Дія не відображає ваше житло, на яку суму компенсації можна розраховувати та як діяти, якщо частково ремонтували житло. Більше корисної інформації доступно у рубриці Консультації

 Поділитися