MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Зруйновані села Дібрівне та Курулька з повітря

21.03.2024   
На Харківщині всього за 10 хвилин одне від одного лежать два села: Дібрівне та Курулька. Одне було окуповане росіянами та рясно заміноване, друге — зруйноване.

Танк Т-72

Танк Т-72

На початку повномасштабного російського вторгнення село Дібрівне опинилося під окупацією. 5 вересня 2022 року командування “Схід” офіційно повідомило, що бійці 93-ї ОМБр Холодний Яр звільнили село Дібрівне і пересунули лінію фронту. Тікаючи, росіяни рясно замінували село та залишили багато техніки.

Протягом шести місяців ворог намагався взяти під контроль і село Курулька, яке в народі називають маленькою українською Швейцарією через незвичний ландшафт. Збройні сили України двічі відбили наступ росіян. Окупанти на цьому не зупинилися і продовжили обстріли аж до звільнення Дібрівного. Зруйновано дитячий табір “Барвінок”, школу та добру частину села.

с. Дібрівне, вул. Центральна, 3

с. Дібрівне, вул. Центральна, 3

с. Дібрівне, вул. Центральна, 25

с. Дібрівне, вул. Центральна, 25

с. Дібрівне, вул. Центральна, 36

с. Дібрівне, вул. Центральна, 36

с. Курулька, вул Миру, 21

с. Курулька, вул Миру, 21

с. Курулька, вул. Миру, 23

с. Курулька, вул. Миру, 23

с. Курулька, вул. Миру, 26

с. Курулька, вул. Миру, 26

с. Курулька, вул. Миру, 29

с. Курулька, вул. Миру, 29

с. Курулька, вул. Миру, 34

с. Курулька, вул. Миру, 34

с. Курулька, вул. Миру, 45

с. Курулька, вул. Миру, 45

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах Програми “Права людини в дії”, яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать: зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за номером +380 44 521 57 53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: usaid.gov/ukraine, або на сторінку у фейсбуці: fb.com/USAIDUkraine.
 Поділитися