Меню

5340 жертв насильницьких зникнень: Анонс нового звіту

30 липня запрошуємо на презентацію дослідження про один із злочинів Росії на окупованих територіях (онлайн та офлайн).

Depositphotos [тюрма решітка камера насильницькі зникнення затримання]

Ілюстративне зображення. Depositphotos

До вас приходять о четвертій ранку, вибивають двері, обшукують помешкання, вилучають українську символіку, після чого просять члена родини поїхати з ними. Слід про нього зникає на місяці, а то й роки, без можливості поговорити чи провідати.

Усім відомо, що російська окупація завжди супроводжується злочинами проти мирного населення. Один із наймасштабніших у міжнародному праві отримав назву “насильницькі зникнення” — практика, коли держава або її посіпаки арештовують без законної процедури або просто викрадають людину. Вона не може поговорити з адвокатом чи рідними та зазвичай утримується не в тюрмі / ізоляторі, а в місці, де захист закону для неї недосяжний.

Ініціатива T4P змогла ідентифікувати 5340 жертв насильницьких зникнень та направила подання до Міжнародного кримінального суду й узагальнення для Робочої групи ООН. У них обґрунтовується, що Росія свідомо й системно вдається до цієї сумнозвісної практики, переважно переслідуючи людей, які мають проукраїнську позицію, служили в українській армії, поліції чи на держслужбі.

На презентації спікерки та спікери дадуть відповіді на такі запитання:

  • Наскільки поширеними є свавільні затримання на окупованих РФ територіях?
  • На кого “полюють” представники окупаційної влади?
  • Що стається з людьми потім?
  • Що робити, якщо зник звʼязок з родичем в окупації?
  • Чого очікувати від звернень до МКС та ООН?

Захід відбудеться офлайн та онлайн, буде можливість безкоштовно отримати друкований варіант дослідження українською або англійською мовою.

Акредитація для преси з детальною інфою про “Трибунал для Путіна”: https://forms.gle/iQCoZncssTkSy7hx8

Подія у фейсбуці: https://fb.me/e/AgKpNlShN

Спікерки / спікери:

  1. Ганна Овдієнко — адвокатка, співавторка дослідження
  2. Микола Комаровський (онлайн) — юрист Харківської правозахисної групи, співавтор дослідження
  3. Олександра Романцова — виконавча директорка Центру громадянських свобод

Місце та час

Медіацентр Україна (Київ, вул. Бориса Грінченка, 9)

Вівторок, 30 липня 2024 року, 11:00

Контактна особа: Денис Волоха, медіадиректор Харківської правозахисної групи, +380959045911, [email protected]

поширити інформацію

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження”.
Подібні статті

• Російсько-українська війна

Театр фарсу замість справедливого суду: Комісія ООН дослідила, як РФ судить полонених українців

Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні при Раді ООН з прав людини розслідувала понад сім десятків судових процесів над українцями в Російській Федерації та на окупованій території. Коротко переповідаємо висновки міжнародної організації.

• Російсько-українська війна   • Екологічні права

Транскордонне забруднення Дністра через російську атаку

За попередніми даними, забруднення, яке зафіксували не лише в Україні, а і в Молдові, могло виникнути через російську масовану атаку 7 березня. Як зазначали у Мінекономіки, “Російська Федерація продовжує вчиняти міжнародні екологічні злочини, використовуючи війну як інструмент руйнування екосистем та створення транскордонних екологічних загроз”.

• Події   • Російсько-українська війна

Депортації та переміщення українських дітей Росією є воєнними злочинами та злочинами проти людяності

Про це заявила Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні. За її даними, російська влада депортувала та примусово перемістила щонайменше 1205 українських дітей з ТОТ. 80% з дітей досі не повернули. У своїй доповіді Комісія також згадала насильницькі зникнення дітей, безпідставне затягування повернення цивільних й інші злочини, скоєні країною-агресором.

• Російсько-українська війна

13 років колонії: в РФ залишили в силі вирок інженеру ЗАЕС

Верховний суд РФ визнав “законним” вирок Сергію Коржу, інженеру з ремонту та налагодження електроенергетичного устаткування Запорізької атомної станції. Правозахисники та рідні викрадених окупантами енергодарців звертаються до гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі із закликом використати увесь свій дипломатичний вплив для звільнення цивільних заручників Кремля.



Про ХПГ
Хто миКонтактиРічні звітиПолітики ХПГ
Теми
КонституціяПолітикаВпровадження норм європейського праваПраво на життяКатування та жорстоке поводженняПраво на свободу та особисту недоторканністьПраво на справедливий судПраво на приватністьСвобода совісті та віросповіданняСвобода вираження поглядівДоступ до інформаціїСвобода пересуванняЗахист від дискримінаціїСоціально-економічні праваАрміяКримінально-виконавча системаПраво на охорону здоров’яПраво на освітуЕкологічні праваПрава дітейПрава жінокПрава шукачів притулкуГромадянське суспільство
Спецпроєкти
Психологічна допомогаРосійсько-українська війнаГолоси війниДокументування воєнних злочинів в УкраїніПравова допомогаОнлайн-бібліотекаДисидентський рух в Україні. Віртуальний музейІсторії свавільно засудженихГромадянська освітаДовідник юристаПроти катуваньПраво на приватністьГаряча лінія з пошуку зниклих безвісти