MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Міжнародний суд у Гаазі наказав Росії припинити війну – держава-агресор проігнорувала рішення суду

17.03.2022   
ХПГ-інформ
У РФ сказали, що не можуть взяти це рішення до уваги. Хто б сумнівався. 

Учора, 16 березня, Міжнародний суд ООН в Гаазі зобов’язав Росію зупинити розв’язану 24 лютого 2022 року війну в Україні. Російська влада на початку війни пояснювала свої агресивні дії необхідністю запобігання геноциду у Луганській та Донецькій областях. 

Нагадаємо, Україна звернулася до Міжнародного суду ООН 27 лютого з позовом, в якому звинуватила РФ у спотворенні терміну «геноцид». Наша держава попросила застосувати до окупанта тимчасові заходи, зокрема, негайне припинення бойових дій. 

Як повідомляє «Українська правда», головна суддя Міжнародного суду ООН Джоан Донох'ю у середу, 16 березня, заявила, що суд не має доказів того, що Україна вчиняє геноцид на своїй території. Крім того, «у суду є сумніви, чи дозволяє конвенція про запобігання геноциду односторонні військові дії в іншій державі для запобігання геноциду».

«Російська Федерація повинна, в очікуванні остаточного рішення у справі, призупинити військові дії, які розпочалися 24 лютого 2022 року на території України...Суд вважає, що Російська Федерація повинна гарантувати, що будь-які військові чи нерегулярні з’єднання, які можуть управлятися нею чи підтримуватися, а також будь-які організації чи особи, які можуть непрямо нею контролюватися, не вживатимуть подальших заходів у цих операціях»,   –  зазначила Джоан Донох'ю. Тобто судді Міжнародного Суду ООН наполягають, що РФ має припинити військову підтримку так званим «ЛДНР».

Сьогодні, 17 березня, Кремль заявив, що не буде виконувати рішення Міжнародного Суду ООН щодо війни в Україні. Як повідомляє «Дзеркало тижня», прессекретар путіна Дмитро Пєсков заявив сьогодні на пресконференції: «Ми не можемо прийняти це рішення до уваги. Міжнародний суд має таке поняття, як "згода сторін". Тут жодної згоди бути не може. У даному випадку це те, що ми не можемо взяти до уваги».


Нагадаємо, можливі воєнні злочини, вчинені Росією на території України вже розслідує ще один орган – Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Розслідування розпочато на вимогу одразу 39 держав – таке відбувається вперше в історії.  

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою.

 Поділитися