MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

38 держав звернулися до МКС у Гаазі через вторгнення Росії до України

03.03.2022   
ХПГ-інформ

Про це увечері 2 березня заявив прем’єр Великобританії Борис Джонсон.

«Сьогодні вночі 38 країн з усього світу подали найбільше звернення до Міжнародного кримінального суду щодо варварського вторгнення Росії в Україну. Ми чітко розуміємо, що Путін не може безкарно вчиняти ці жахливі дії», – написав він.

Як ми повідомляли, прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карим Хан заявив, що відкриє розслідування щодо можливих воєнних злочинів, а також злочинів проти людяності, вчинених Росією в Україні. Його команда буде вивчати можливості збору свідчень. 

«Сьогодні я хочу повідомити, що вирішив якомога швидше почати розслідування ситуації в Україні,  – цитує прокурора Українська правда. – …Я ознайомився з висновками Офісу прокурора, що випливають із попереднього вивчення ситуації в Україні (у Криму і на Донбасі), та підтвердив, що є достатні підстави для початку розслідування. Зокрема, я впевнений, що є обґрунтовані підстави вважати, що в Україні були скоєні як воєнні злочини, так і злочини проти людства стосовно подій, які вже були оцінені під час попередньої експертизи Офісом. Враховуючи розширення конфлікту останніми днями, я маю намір, щоб це розслідування також охопило будь-які нові імовірні злочини, що підпадають під юрисдикцію мого офісу, які вчиняються будь-якою стороною конфлікту на будь-якій частині території України».

Запит до Міжнародного Суду про порушення справи проти РФ наша держава  подала 26 лютого.

 Поділитися