MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі розпочинає розслідування воєнних злочинів РФ

01.03.2022   
ХПГ-інформ
Прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карим Хан розпочне розслідування злочинів російської армії в Україні. Тим часом Міністр оборони Олексій Резніков запропонував створити спеціальний міжнародний трибунал у Харкові.

Харків, район Салтівки, 28 лютого

Прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карим Хан відкриє розслідування щодо можливих воєнних злочинів, а також злочинів проти людяності, вчинених Росією в Україні. Його команда буде вивчати можливості збору свідчень. 

«Сьогодні я хочу повідомити, що вирішив якомога швидше почати розслідування ситуації в Україні,  – цитує прокурора Українська правда. – …Я ознайомився з висновками Офісу прокурора, що випливають із попереднього вивчення ситуації в Україні (у Криму і на Донбасі), та підтвердив, що є достатні підстави для початку розслідування. Зокрема, я впевнений, що є обґрунтовані підстави вважати, що в Україні були скоєні як воєнні злочини, так і злочини проти людства стосовно подій, які вже були оцінені під час попередньої експертизи Офісом. Враховуючи розширення конфлікту останніми днями, я маю намір, щоб це розслідування також охопило будь-які нові імовірні злочини, що підпадають під юрисдикцію мого офісу, які вчиняються будь-якою стороною конфлікту на будь-якій частині території України».

Запит до Міжнародного Суду про порушення справи проти РФ наша держава  подала 26 лютого. 

27 лютого Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова підписала листи із зверненням до Генеральних прокурорів держав-учасниць Ради Європи, Міжнародної Асоціації Прокурорів, правозахисних неурядових міжнародних організацій про співпрацю та обмін інформацією при розслідуванні злочинів, пов’язаних із вторгненням російської сторони на територію України. Вона зазначила, що серед них найповажніші​ організації, що займаються захистом прав, в тому числі жертв конфліктів: Human Rights Watch, Amnesty International, International Partnership for Human Rights (IPHR), Helsinki Foundation for Human Rights, Netherlands Helsinki committee, International federation for human rights, Front lines defenders, Freedom House, Open society justice initiative, UC Berckley Human Rights Centre, Global Rights Compliance.

Тим часом Міністр оборони України Олексій Резніков запропонував створити спеціальний міжнародний трибунал у Харкові: «Саме у Харкові у 1943 році відбувся перший процес, внаслідок якого нацисти були засуджені за воєнні злочини. Тепер «Харківський трибунал» має винести вирок кремлівським послідовникам Гітлера, які вже його перевершили».

 Поділитися