MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РНБО вирішила об’єднати загальнонаціональні телеканали і транслювати на них телемарафон ‘Єдині новини’

20.03.2022   
Денис Волоха

© Glenn Carstens-Peters/Unsplash

Згідно з рішенням Ради нацбезпеки і оборони, загальнонаціональні телеканали будуть об’єднані на цілодобовому телемарафоні ‘Єдині новини #UАразом’.

Про об’єднання телеканалів йдеться в рішенні РНБО «Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану» від 18.03.2022, яке Президент України ввів у дію своїм указом наступного дня, 19-го березня.

«Установити, що в умовах воєнного стану реалізація єдиної інформаційної політики є пріоритетним питанням національної безпеки, забезпечення якої реалізується шляхом об’єднання усіх загальнонаціональних телеканалів, програмне наповнення яких складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних передач на єдиній інформаційній платформі стратегічної комунікації — цілодобовому інформаційному марафоні ‘Єдині новини #UАразом’», — ідеться в пункті 1 рішення РНБО.

У другому пункті РНБО рекомендую Нацраді з питань телебачення і радіомовлення вжити заходів для виконання цього рішення.

Хоча кілька великих телеканалів («1+1», «ICTV», «Суспільне», «Інтер», «Україна 24») після початку війни добровільно вирішили об’єднатися в інформаційний марафон, чергуючи ведення новинних програм між собою, багато загальноукраїнських телеканалів далі продовжують мовлення самостійно, зокрема «Прямий», «Еспресо», «5 канал».

Відповідно до даних у публікації Нацради від червня 2021-го року, в Україні мовлять 27 загальнонаціональних телеканалів, серед них — дитячі телеканали «Плюс-Плюс», «Піксель», телеканал «UA:Культура», спортивні та розважальні канали.

Із тексту рішення РНБО до кінця не зрозуміло, чи всі вони будуть зобов’язані транслювати цілодобовий інформаційний телемарафон «#UАразом», чи лише ті, наповнення яких «складається з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних передач».

Поки що немає роз’яснень і щодо порядку об’єднання.

Об'єднання телеканалів розкритикував народний депутат та власник телеканалу «Еспресо» Микола Княжицький у своєму фейсбуці, назвавши це «незаконним і несправедливим».

Також 18-го березня РНБО прийняла ще одне рішення, яким запроваджує особливий режим роботи для ТОВ «Зеонбуд» — оператора національної мережі цифрового телебачення. Під час воєнного стану «Зеонбуд» має працювати у складі Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Це рішення РНБО, крім іншого, передбачає «резервну доставку телеканалів до цифрових передавачів із залученням альтернативного оператора супутникового зв’язку».

 Поділитися