MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російські окупанти розстріляли з танку Кремінський геріатричний пансіонат – голова Луганської ОДА

20.03.2022   
ХПГ-інформ
Загинуло 56 осіб. 15 підопічних пансіонату окупанти викрали та вивезли на окуповану територію.

Як повідомив на своїй фейсбук-сторінці голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай, окупанти з танка обстріляли будинок для людей похилого віку поблизу Кремінної. Загинуло 56 осіб. 

«Цинічно та навмисно. Просто підігнали танк, поставили навпроти будинку і почали стріляти,--  написав Сергій Гайдай.  – Ті, хто доживали свій вік у будинку - 56 людей - загинули на місці. Тих, хто вижив, а це 15 людей, окупанти викрали та вивезли на окуповану територію у Сватове до обласного геріатричного інтернату».

На разі дістатися до місця трагедії досі неможливо.

Інформацію про трагедію підтвердила і Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Закликаю Міжнародний кримінальний суд врахувати цей факт у справі розслідування військових злочинів та злочинів проти людяності російським політичним та військовим керівництвом. Прошу країни-члени ООН прискорити створення Спеціального військового трибуналу», – заявила вона.

 Поділитися