MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Росіяни пограбували село на Сумщині, а потім на камеру запропонували допомогу. Селяни відмовилися

20.03.2022   
Денис Волоха

У селі Самотоївка прапор ЄС уперше був піднятий 22.11.2013. © Газета День

У селі за 20 км від кордону мешканці не брали показово привезену росіянами для сюжету допомогу, навіть коли вони залишили її біля сільради та відійшли.

У мешканців села Самотоївка неподалік від Сум російська армія відбирала їжу, документи та телефони.

Про це пише сумське видання Цукр, посилаючись на обласну військову адміністрацію.

Як пише голова «Бюро аналізу політики» Віктор Бобиренко, росіяни розмістили «Гради» біля домівок, грілися в будівлях і шукали самогон. Наступного дня російська армія привезла «гуманітарну допомогу», щоб роздати її мешканцям та зняти про це сюжет для пропаганди.

«Вдень приїхав крашений Камаз, — пише Бобиренко. — Гумконвой значть. Приїхало ростелебачення. Щоб зняти картинку: як заботяться о братьях добриє рускіє. Стали зазивать людей: ідіть, братья, ми вам подаркі прівєзлі. Путін заботітся о вас».

Як Бобиренко, так і Цукр пишуть, що зрештою росіяни залишили мішки з гумдопомогою біля сільської ради, і відійшли, щоб знімати, як мешканці будуть її забирати. Проте, ніхто із місцевих не підійшов.

Село Самотоївка відоме тим, що 22-го листопада 2013-го року стало першим селом в Україні, де над сільрадою був піднятий прапор Євросоюзу.

 Поділитися