MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Російські окупанти розстріляли з танку Кремінський геріатричний пансіонат – голова Луганської ОДАОкупанти обстріляли Мерефу: понад 20 загиблихУ Маріуполі російські окупанти скинули авіабомбу на Драматичний театр«В нас на вулицях лежать трупи, які починають розносити собаки…»Війна в Україні. Геноцид Харкова.У Харкові від ворожого снаряду загинув колишній в’язень нацистських концтаборівРосійських та білоруських чиновників не бажають бачити на річниці визволення концтаборів Бухенвальд і Міттельбау-ДораООН: від початку повномасштабної російської агресії загинули понад 1120 цивільних, майже 4 мільйони виїхали з УкраїниПерша підозра військовослужбовцю РФ за зґвалтування жінки на КиївщиніОкупанти катували цивільних у Тростянці – ПрокуратураСША офіційно визнали скоєння російською армією воєнних злочинів в Україні

ООН: внаслідок дій окупантів в Україні загинули щонайменше 902 цивільні особи

21.03.2022   
ХПГ-інформ
Цифра вкрай неточна. До деяких районів рятівники не мають доступу. 

Цифра вкрай неточна. До деяких районів рятівники не мають доступу. 

Фото: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Як повідомляє Управління верховного комісара ООН з прав людини, щонайменше 902 цивільних осіб загинули та 1459 зазнали поранень в Україні від початку російського вторгнення.

Серед загиблих: 179 чоловіків, 134 жінки, 11 дівчаток і 25 хлопчиків, а також 39 дітей і 514 дорослих, стать яких поки невідома.

Серед поранених: 156 чоловіків, 117 жінок, 22 дівчаток і 16 хлопчиків, а також 60 дітей і 1088 дорослих, стать яких поки невідома.

«Більшість зафіксованих втрат серед цивільного населення були спричинені застосуванням вибухової зброї з широкою зоною впливу, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та повітряні удари»,  – йдеться в повідомленні на сайті ООН.

В УВКПЛ зауважують, що фактичні цифри є значно вищими. Особливо це стосується територій, що контролюються Українським урядом: «Отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, а багато звітів все ще очікують підтвердження. Це стосується, наприклад, Маріуполя та Волновахи (Донецька область), Ізюма (Харківська область), Сєвєродонецька та Рубіжного (Луганська область), Тростянця (Сумська область), де є повідомлення про численні жертви серед мирного населення. Ці цифри додатково підтверджуються і не включені у вищенаведену статистику».

 Поділитися