MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Позиція учасників платформи CivilMPlus щодо допомоги ЄС Україні

25.03.2022    доступно: in English
Заяви окремих західноєвропейських політиків про те, що відповідальний за війну лише Путін, є неприпустимим спрощенням питання особистої та колективної відповідальності за розв’язання й ведення агресивної війни, воєнні злочини та порушення міжнародних норм.

CivilMPlus

Учасники Міжнародної незалежної платформи громадянського суспільства CivilMPlus з України та країн-членів Європейського Союзу однозначно засуджують напад Росії на Україну та вважають Росію країною-агресором, лідер якої – Володимир Путін, також як і багато інших державних діячів та військових несуть відповідальність за воєнні злочини, злочини проти міжнародного права та проти людяності, скоєні Росією в Україні з 2014 року.

Ми закликаємо Росію та її керівництво до негайного припинення агресії та початку повноцінних мирних переговорів.

Із самого початку нової великомасштабної ескалації війни робота платформи сфокусована на підтримці наших українських учасників та їхніх партнерських мереж, які разом з мільйонами інших українців відчувають на собі всі жахи війни та злочинів російської армії та інших силовиків.

Ми також розгорнули активну адвокаційну діяльність, спрямовану на підтримку України з боку країн Європейського Союзу.

Зараз Україна веде тяжку боротьбу не лише за власне виживання, а й за виживання всього вільного та демократичного світу, у прямому розумінні обстоюючи універсальні цінності. Вкрай важлива єдність країн-членів ЄС у питанні однозначної та рішучої підтримки українців, а саме:

  • Військову підтримку Української держави, яка веде оборонну війну проти іноземного загарбника. Така допомога включає засоби безпеки та спорядження, стрілецьку, протитанкову та протиповітряну зброю, а також важке озброєння. Потрібно дати Україні можливість закрити своє небо та захистити цивільне населення. Термінове надання бойових літаків та комплексів ППО, як того просить Президент України Володимир Зеленський, може означати різницю між життям та смертю для тисяч мирних громадян, серед яких сотні дітей.
  • Гуманітарну підтримку населення України, значна частина якого була змушена залишити свої будинки через війну.
  • Політичну підтримку, зокрема, ухвалення рішення про невідкладне надання Україні статусу країни-кандидата у члени ЄС, а згодом і члена ЄС за спеціальною прискореною процедурою. Запровадження жорстких санкцій: проти глави держави-агресора Володимира Путіна, військового керівництва РФ, і проти Росії – держави-агресора, продовження економічних зв’язків із яким має своїм результатом непряме фінансування війни. Відмова від купівлі російських енергоносіїв з боку всіх країн ЄС є важливим важелем тиску, попри можливі незручності для громадян цих країн – це не лише сприяє порятунку життів українців, а і є довгостроковим внеском у власну безпеку перед непередбачуваністю Кремля. Європа може значно вплинути на можливості Росії продовжувати цю війну і змусити її зупинитися, вивести свої війська і сісти за стіл переговорів.
  • Підтримка економіки та фінансової стабільності України. Після війни буде потрібна допомога у всеосяжному відновленні України, у тому числі через сприяння в отриманні репарацій від Росії.

Багато країн-членів ЄС та їхніх громад демонструють чудові приклади рішучої підтримки України та її оборонної спроможності. Водночас провідні економіки Євросоюзу – Німеччина та Франція – все ще вважають за можливе вести бізнес з Росією або ж не надавати дієвої підтримки Україні, особливо у питаннях постачання озброєнь.

Усвідомлення у західних суспільствах загрози, яку зараз представляє Росія, та ролі, яку відіграє Україна, беручи на себе удар путінської військової машини, є передумовою безпеки мешканців західних демократій у майбутньому.

Заяви окремих західноєвропейських політиків про те, що відповідальність за війну лежить тільки на Путіні, є неприпустимим спрощенням питання особистої та колективної відповідальності за розв’язання та ведення агресивної війни, воєнні злочини та порушення міжнародних норм. Сьогодні мільйони росіян несуть колективну та особисту відповідальність як за початок війни в Україні, так і за її якнайшвидше припинення. У майбутньому російський народ має компенсувати втрати України.

Втрати Росії у цій війні – це не лише солдати та величезні суми, витрачені на озброєння, а й відтік людських ресурсів, зокрема великої кількості представників російського громадянського суспільства, журналістів, академічних кіл з критичним баченням дій своєї держави, які займають антивоєнну позицію та ведуть діяльність, спрямовану на підтримку України, дотримання міжнародного права Росією та зміну ставлення російського суспільства до війни.

Ми щиро бажаємо якнайшвидшої перемоги Україні у цій війні за свободу, право та справедливість!

Слава Україні, її захисникам та захисницям!

Організації-члени платформи, що підписалися під цією заявою:

Міжнародне партнерство за права людини (Бельгія)
MEMORIAL Deutschland e.V. (Німеччина)
DRA e.V. (Німеччина)
Європейська громадянська асамблея (AEC, Франція)
Центр громадських ініціатив “Ідеї змін” (Україна)
Українська Гельсінська спілка з прав людини (Україна)
Центр громадянських свобод (Україна)
Харківська правозахисна група (Україна)
Країна вільних людей (Україна)
Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива” (Україна)
Truth Hounds (Україна)

________

За додатковою інформацією або медіазапитами звертайтеся, будь ласка, до Артема Данильченка, координатора з питань комунікацій – [email protected].

Незалежну міжнародну платформу громадянського суспільства CivilMPlus було створено у 2017 році. До неї входять організації та експерти з України, Нідерландів, Німеччини, Польщі та Франції.

 Поділитися