MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Маріуполь: окупанти визнали вбивство майже сотні людей у цивільному одязі

05.04.2022   
ХПГ-інформ
Кажуть, усі вони були «переодягненими українськими військовими». СБУ тим часом повідомляє про те, що росіяни готують у місті масштабну провокацію, щоб звинуватити у вбивстві цивільних українську армію.

Михайло Мізінцев керує знищенням Маріуполя, фото: скріншот УНІАН

Дев’яносто трьох чоловіків, які намагалися виїхати з Маріуполя гуманітарними коридорами, було вбито російськими військовими. Усі вони були у цивільному. Про це заявив начальник центрального командного пункту генштабу збройних сил рф Михайло Мізінцев, повідомляє УНІАН. Усіх убитих окупанти назвали «переодягненими українськими військовими».

«За останні дві доби частина бойовиків чисельністю від 150 до 200 осіб, використовуючи гуманітарні коридори, переодягнувшись у цивільний одяг, дезертирувала з міста. І розрізненими групами по 10-15 осіб пересувається в запорізькому напрямку. За сьогоднішню ніч 93 з них ліквідовані, місцеперебування інших встановлено. Питання їхнього знищення – це питання короткого часу», – цитує УНІАН Мізінцева.

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповідав, що з кожним днем стає все небезпечніше самостійно виїхати з Маріуполя. На блокпостах росіяни звертають увагу на кожне татуювання, українську книгу тощо.

Складається враження, що численні жертви серед цивільних у Маріуполі окупанти будуть пояснювати тим, що все це «замасковані нацисти».

Тим часом СБУ повідомляє, що росіяни готують у Маріуполі масштабну провокацію. 

«За наявними даними, окупанти готують масштабну фальсифікацію: планують зібрати в одному місці тіла маріупольців, убитих самими ж росіянами, та представити їх, як масових жертв українських військ. Для цього останнім часом поширюються брехливі тези, що нібито «українці використовують мирних мешканців, як живий щит». Хоча це відверта маячня. Насправді саме російські війська знищують маріупольців – ще на початку березня у місті вже були змушені ховати вбитих у братських могилах»,   – йдеться в повідомленні Служби безпеки України.


Маріуполь перебуває в облозі від початку березня. Російська армія обстрілює та бомбардує місто, гуманітарну допомогу  не допускає, проводить примусову депортацію мешканців міста у Росію. 

Станом на 28 березня російська армія убила у Маріуполі не менше 5 тисяч жителів, серед них принаймні 210 дітей. Більш точні цифри наразі невідомі.

 Поділитися