Меню
• Події   • Російсько-українська війна
ХПГ-інформ, 05 квітня 2022

Маріуполь: окупанти визнали вбивство майже сотні людей у цивільному одязі

Кажуть, усі вони були «переодягненими українськими військовими». СБУ тим часом повідомляє про те, що росіяни готують у місті масштабну провокацію, щоб звинуватити у вбивстві цивільних українську армію.

Михайло Мізінцев керує знищенням Маріуполя, фото: скріншот УНІАН

Дев’яносто трьох чоловіків, які намагалися виїхати з Маріуполя гуманітарними коридорами, було вбито російськими військовими. Усі вони були у цивільному. Про це заявив начальник центрального командного пункту генштабу збройних сил рф Михайло Мізінцев, повідомляє УНІАН. Усіх убитих окупанти назвали «переодягненими українськими військовими».

«За останні дві доби частина бойовиків чисельністю від 150 до 200 осіб, використовуючи гуманітарні коридори, переодягнувшись у цивільний одяг, дезертирувала з міста. І розрізненими групами по 10-15 осіб пересувається в запорізькому напрямку. За сьогоднішню ніч 93 з них ліквідовані, місцеперебування інших встановлено. Питання їхнього знищення – це питання короткого часу», – цитує УНІАН Мізінцева.

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповідав, що з кожним днем стає все небезпечніше самостійно виїхати з Маріуполя. На блокпостах росіяни звертають увагу на кожне татуювання, українську книгу тощо.

Складається враження, що численні жертви серед цивільних у Маріуполі окупанти будуть пояснювати тим, що все це «замасковані нацисти».

Тим часом СБУ повідомляє, що росіяни готують у Маріуполі масштабну провокацію. 

«За наявними даними, окупанти готують масштабну фальсифікацію: планують зібрати в одному місці тіла маріупольців, убитих самими ж росіянами, та представити їх, як масових жертв українських військ. Для цього останнім часом поширюються брехливі тези, що нібито «українці використовують мирних мешканців, як живий щит». Хоча це відверта маячня. Насправді саме російські війська знищують маріупольців – ще на початку березня у місті вже були змушені ховати вбитих у братських могилах»,   – йдеться в повідомленні Служби безпеки України.


Маріуполь перебуває в облозі від початку березня. Російська армія обстрілює та бомбардує місто, гуманітарну допомогу  не допускає, проводить примусову депортацію мешканців міста у Росію. 

Станом на 28 березня російська армія убила у Маріуполі не менше 5 тисяч жителів, серед них принаймні 210 дітей. Більш точні цифри наразі невідомі.

поширити інформацію

Подібні статті

• Події   • Інтерв’ю

Оксана Стоміна: Це — середньовічна жорстокість, помножена на сучасні можливості й нездорові, хворобливо-маніякальні амбіції

Оксана Стоміна — маріупольська поетка та громадська активістка. Сьогодні вимушено мешкає в Трускавці. Її розповідь — справжній документ доби, свідчення злочинів проти людства в Центрі континенту, у 21 сторіччі.

• Події   • Російсько-українська війна

Маріуполь: про захисників, мирних мешканців та окупантів 

Маріуполь п’ять тижнів перебуває у жахливій облозі. Те, що відбувається прямо зараз, неможливо описати словами.

• Події   • Російсько-українська війна

П’ять тисяч маріупольців загинули за 27 днів осади – Офіс президента

З них близько 210 дітей. Тим часом правозахисна організація Amnesty International звинуватила РФ у скоєнні воєнних злочинів в українському Маріуполі.

• Події   • Російсько-українська війна

У Маріупольському драматичному театрі загинуло щонайменше 300 осіб – міськрада

Свідчення врятованих підтвердили найгірше: під завалами багато загиблих. Серед них, схоже, евакуйовані із зруйнованого роддому породіллі.



Про ХПГ
Хто миКонтактиРічні звітиПолітики ХПГ
Теми
КонституціяПолітикаВпровадження норм європейського праваПраво на життяКатування та жорстоке поводженняПраво на свободу та особисту недоторканністьПраво на справедливий судПраво на приватністьСвобода совісті та віросповіданняСвобода вираження поглядівДоступ до інформаціїСвобода пересуванняЗахист від дискримінаціїСоціально-економічні праваАрміяКримінально-виконавча системаПраво на охорону здоров’яПраво на освітуЕкологічні праваПрава дітейПрава жінокПрава шукачів притулкуГромадянське суспільство
Спецпроєкти
Психологічна допомогаРосійсько-українська війнаГолоси війниДокументування воєнних злочинів в УкраїніПравова допомогаОнлайн-бібліотекаДисидентський рух в Україні. Віртуальний музейІсторії свавільно засудженихГромадянська освітаДовідник юристаПроти катуваньПраво на приватністьГаряча лінія з пошуку зниклих безвісти