MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Окупанти закатували кількох мешканців села Гусарівка на Харківщині – Поліція

08.04.2022   
У селі є зниклі безвісти. Серед загиблих – дві дитини.

Автівка з родиною підірвалася на трасі біля Гусарівки, фото: Національна поліція

Гусарівку було звільнено 4 квітня. Як повідомляє відділ комунікації поліції Харківської області, після звільнення від окупації села Гусарівка Ізюмського району Харківської області правоохоронці виявили на території приватного будинку понівечені тіла громадян, у тому числі дитини. 

«Під час документування злочинів військових рф слідчі виявили на території приватного домоволодіння у підвальному приміщенні три понівечених та закатованих тіла. Особи загиблих встановлюються, – йдеться в повідомленні.  – За даними слідства, під час огляду тіл виявлено сліди тривалого знущання та катування. Люди були спалені заживо. Серед закатованих є одна дитина. Встановлено, що на території подвір’я тривалий час знаходилась комендатура військових російської федерації». 

Тіла закатованих мешканців Гусарівки, фото: Національна поліція

В іншому місці знайшли вкрите синцями тіло місцевого фельдшера. Його руки були зв’язані за спиною. Чоловік був застрелений в груди. 

На автодорозі біля села Гусарівка в автомобілі поліція виявила тіла чоловіка, жінки та їх трирічної дитини. Їхня автівка вибухнула під час обстрілів.

«Під час опитування місцевих жителів села Гусарівка встановлено, що на даний час є безвісти зниклі мешканці. Їх доля не відома,   – розповідають правоохоронці.  –  Під час окупації населеного пункту військовослужбовці російської федерації вели себе зухвало та цинічно, грабували майно жителів села, забороняли виходити зі своїх домівок, відбирали транспортні засоби».

Населення Гусарівки становить близько п'ятисот осіб. 


Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою.

 Поділитися