MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Окупанти вбили в’язня у Херсонському СІЗО, до камер закидали світлошумові гранати 

13.05.2022   
ХПГ-інформ
11 травня  окупанти увірвались до Херсонського слідчого ізолятора, закидали камери світлошумовими гранатами та відкрили вогонь з автоматів, повідомляє Омбудсман Людмила Денісова. Є інформація про одного загиблого в'язня.

11 травня  окупанти увірвались до Херсонського слідчого ізолятора, закидали камери світлошумовими гранатами та відкрили вогонь з автоматів, повідомляє Омбудсман Людмила Денісова. Одного з в’язнів росіяни вбили за те, що той обурився їхніми діями.

Свідки кажуть: було схоже, що росіяни приїхали за конкретними підсудними. Куди їх вивезли, наразі невідомо.

Херсонський СІЗО російські окупанти захопили ще на початку березня. «До будівлі Херсонського СІЗО, персонал та утримувані особи з якого були евакуйовані до окупації, увірвалися рашистські військові. Наразі триває облаштування його приміщень для потреб підрозділів росгвардії, які прибули до міста напередодні. За попередньою інформацією, СІЗО буде використовуватись для поміщення наших затриманих громадян», – писала тоді Людмила Денісова.

Начальник установи тоді відмовився співпрацювати з окупантами, його вивезли у невідомому напрямку. Керувати СІЗО зголосився колаборант Євген Соболев, що очолює всю пенітенціарну систему на Херсонщині.

«Працівники установи відмовилися працювати на окупаційну владу та  написали рапорти про звільнення. Зв'язок з установою втрачено», – заявила Людмила Денісова.  

Омбудсман звернулася до Міністра юстиції України з вимогою вжити заходів для евакуації ув’язнених Херсонськооо СІЗО та інших установ ДКВС у Херсонській області. 

Зараз у Херсоні діють чотири установи виконання покарань –  три колонії та СІЗО. В них перебуває близько двох тисяч осіб. 


Як ми повідомляли раніше, в тимчасово окупованій Херсонгській області не менше півтисячі осіб катують «у підвалах». Серед них активісти, воїни АТО, журналісти.

 Поділитися