MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  8 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 квітня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 травня 2022 року

10.05.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Розстріляна автівка під Циркунами, знайдена 10 травня, фото: Фейсбук-сторінка Сергія Болвінова

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми продовжуємо публікувати наступний опис подій за 10 травня. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


10 травня 2022 року стало відомо, що в тимчасово окупованому Ізюмі з-під завалів п’ятиповерхового будинку, який російські війська повністю знищили ще в першій половині березня, знайшли тіла 44 загиблих цивільних осіб (https://suspilne.media/237707-u-timcasovo-okupovanomu-izumi-znajsli-tila-44-zagiblih-u-zavalah-zrujnovanogo-budinku-ova/). 

Удень після звільнення Циркунів від російських окупаційних військ на дорозі в напрямку Харкова знайшли трьох розстріляних російськими військовими цивільних жителів. Одного з цивільних комусь вдалося поховати (https://suspilne.media/237757-na-viizdi-z-harkova-u-bik-cirkuniv-znajsli-rozstrilani-tila-troh-civilnih/, https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5097848746967638&id=100002276907245).

Удень російські війська нанесли ракетний удар по Солоніцівці, у результаті якого частково зруйновано приміщення фермерського господарства (https://t.me/c/1006836030/40997).

Під час бойових дій у Куп'янському районі загинула одна цивільна особа (https://t.me/synegubov/3160). 

Через підвищення інтенсивності обстрілів Харківського району поранення отримали шість цивільних осіб (https://t.me/synegubov/3160).

Внаслідок обстрілу російськими військами Лозівського району одна цивільна особа отримала поранення, а в Ізюмському районі — дві особи постраждали (https://t.me/synegubov/3160).

В Харкові госпіталізували двох цивільних осіб, що отримали поранення через мінометний обстріл північної частини міста, а саме харківської місцини П’ятихатки  (https://t.me/synegubov/3160).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Загинуло цивільних – 48 осіб (44 з них загинули раніше, їхні тіла знайдено 10 травня).

Поранено цивільних – 12 осіб.

Пошкоджено об’єктів – 1.

За добу рятувальники виїжджали 23 рази: на гасіння пожеж — 16, у т. ч. пожеж через обстріли — 6, з інших причин — 10; також 3 — для проведення аварійно-рятувальних робіт, 3 — для надання допомоги населенню, 1 — інша причина. 6 виїздів на гасіння пожеж через обстріли РФ: 3 в Ізюмському, 2 в Куп’янському, 1 у Золочівському районах області. Усі влучання припали на приватний сектор, горіли людські хати та надвірні забудови. У Харкові 30 рятувальників проводили аварійно-рятувальні роботи та розбирали завали за трьома адресами в Шевченківському, Московському та Новобаварському районах. Піротехніки ДСНС протягом доби знешкодили 13 російських боєприпасів, знищили 34 одиниці боєприпасів (https://www.facebook.com/MNSKHARKIV/posts/371879478314885).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися